| Boss_Fanel_1974 a întrebat:

Am probleme cu diriga ca s-a lovit un coleg la cap din vina mea si a facut cucui ce sa fac? Va rog ajutati-ma

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Împacă-te cu colegul... Chiar dacă totul s-a-ntâmplat, dintr-o joacă nevinovată (voi, adolescenții, parcă adorați "jocurile" agresive), lasă orgoliul deoparte, și cere-ți scuze. Dacă nu ajungeți la un compromis, consecințele pot lua întorsături nefavorabile, și totul se va finaliza cu scăderea notei la purtare. Oricum, diriginta va înțelege. Accidente se mai întâmplă, însă, pe viitor, adoptați și voi, un comportament mai civilizat, care să vă scutească de la astfel de neplăceri.