| ChildOfDark a întrebat:

Am pus intrebarea la aceasta categorie deoarece sunt mai multi.Deci sa incep. Buna TPU,deci noaptea,in casa,pe intuneric,simt mereu ca e cineva in spatele meu, sunt foarte stresat.Nu stiu, parca ar fi o "fantoma".Am 10 ani.M-am uitat odata la un film, si de atunci nu mai pot scapa de acel sentiment.Ca merge cineva pe langa mine, si cand scriu ma ia cu fiori.Are cineva un raspuns pentru intrebarea mea? Sunt la sat,eram odata cu multi prieteni ai mei, pe la ora 19.00, vara,si aud pasi pe acoperis,vad ceva negru de dupa horn,m-am speriat foarte tare, si parca vad mereu acel chip.VA ROG FRUMOS, mereu traiesc cu acest sentiment si nu sunt deloc linistit!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Sentimentul de frică pur și simplu nu te lasă să trăiești liniștit, nu-i așa? Cred că îți dai seama unde a fost greșeala ta, faptul că te-ai uitat la filme horror.
Ai început să crezi în existența fantomelor, iar acum probabil crezi că ești bântuit. Iar tot ce ți se întâmplă, se întâmplă doar pentru că crezi.
Puterea gândului este absolut uimitoare, crede-mă.
Am trecut și eu printr-o experiență ciudată acum câțiva ani. Și totul a început pentru că am început să cred în ele. Auzeam pași, râsete, vorbe, lucruri ce cădeau fără motiv, vedeam forme ciudate, și îmi era foarte frică.
Dar încetând să mai cred în existanța fantomelor, găsindu-mi o ocupație, lucrurile s-au diminuat. Totul a încetat ușor, ușor.
Eu te sfătuiesc să lupți cu gândurile tale, ai grijă ce gândești.
Fără voia ta, nimeni nu îți poate face nimic.

| ChildOfDark explică (pentru positivity):

Am sa incerc sa iti ascult sfatul tau.Pana atunci, funda. big grin

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Stai linistit, asa se intampla la fiecare macar odata in viata. Cand esti foarte speriat demonii au acces la tine si te sperie ca sa faca misto de tine dar nu au cum sa te raneasca. Fii curajos sa vezi ca nu se mai apropie de tinehappy. Si nu te mai uita la filme horror de abia dupa 18 aniwinking.

| Andra99Maria a răspuns:

Buna! Pai... nu stiu sigur daca raspunsul meu o sa te convinga, dar incerc laughing. Am avut si eu aceeasi problema mai ales dupa ce m-am uitat la primul meu film horror. Chestia e ca atunci cand esti singur in casa e doar in mintea ta si sunt sigura ca nu sunt nici prima nici ultima persoana care iti spune asta. Tu crezi ca e cineva acolo care te urmareste si vrea sa iti faca rau, dar de fapt este subconstientul tau care a vazut un film de groaza si acum isi manifesta temerealaughing Deci calmeaza-te si impune-ti ca tu esti (de fapt chiar asta se si intampla). Si legat de intamplarea cu ora tarzie : pasii de pe acoperis erau probabil de la o pisica si acel,, ceva negru'' era umbra ei. Tu vezi acel chip mai mereu, deoarece crezi ca este cineva care te urmareste laughing CONCLUZIA : ESTI DOAR TU! CEEA CE E IN FILM, RAMANE IN FILM! Funda? :p