| Addutzssa a întrebat:

Am si eu o intrebare? Cum as putea sa imi pun lacat la jurnal sa nu-l citeasca nimeni? Fundita celui mai bun raspuns :*.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O metoda simpla este sa-ti procuri niste coperti mai mari decat ale jurnalului, dintr-un carton cat mai tare.Laturile acestor coperti trebuie sa depaseasca pe cele ale jurnalului, ca sa poti gauri si fixa lacatul fara a distruge jurnalul.Sau iti procuri o cutie din lemn, cum sunt acelea pentru jocul de table, si-l pui inauntru, iar lacatul il fixezi pe cutie.

| Addutzssa explică (pentru Danut_Popa_1961):

Hei...Eu nu stiu cu ce as putea sa dau aceste gauri in coperti laughing. Ma puteti ajuta? [Multumesc pentru raspunsuri]

| Addutzssa explică (pentru Addutzssa):

Nu mai e nevoie :* Am reusit!

5 răspunsuri:
| stelar99 a răspuns:

Cine iti citeste jurnalul? O.o :)). si nu iti trebuie lacat, iti trebuie doar un loc bun de a ascunde jurnalul, si daca vrei sa iti scrii un jurnal fara sa il vada cineva scrie in calculator si iti pui parola :). Iar cu lacat ii facu doua gauri in coperta si pui lacatul si il inchui cu o cheie. O gaura pe coperta din fata si o gaura la sfarsitul jurnalului. sper ca intelegi :)
Sau asa: http://andreeastanciu.files.wordpress.com/2010/04/jurnal.jpg dar nu e prea sigur fiindca cine nu poate desface un nod :)). EU am avut ceva in genul asta.dar nu prea merge..Iti sugerez sa il pui undeva unde nu il gaseste nimeni. cum ar fi intr-o cutie care o pui sub pat.Iar sub pat sa fie mai multe cutii in caz de cauta cineva sa nu stie in care cutie e :)
Sper ca ti-am fost de ajutor :)

| violeta12 a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi unul cu lacat si cheita exista... funda?

| kostel1 a răspuns:

Cumparati o cutie metalica cu lacat de forma unei agende si pui jurnalul acolo. sau poti pune intr-un folder- nu orecare descarca un Folder Password este un mod simplu, eficient pentru a ascunde documente sensibile de ochii indiscreti de pe calculatorul tau. Folder Password iti permite să blochezi fișierele și folderele, astfel încât acestea nu sunt doar inaccesibile pentru alți utilizatori, dar, de asemenea, rămân invizibile pentru alte aplicații Windows. Plus programul este foarte ușor de utilizat: Alte opțiuni de configurare în Folder Password includ capacitatea de a bloca citire și / sau scriere de acces, astfel încât fișierele protejate nu pot fi citite, copiate, mutate, șterse sau modificate. Lista Excludere iti permite să filtrezi fișierele respective pe care să le protejeze. Pe langa acestea, programul nu include orice alte setări.
Folder Password este simplu, efficient.
Cu Folder Password poți proteja cu ușurință documente private din ochii altor oameni.