| Geo_4096 a întrebat:

Am putina burtica si vreau sa scap repede de ea. mai ales acum ca a venit si varaaaa! Sunt slaba, dar cu putina burticaa. am inceput sa sar coarda dar nu stiu daca o sa functioneze. Voi ce ziceti? Ce altceva mai pot face? in afara de abdomene ca nu prea vad rezultate.

3 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Abdomele au efecte facute in numar cat mai mare, dar nu din prima. Azi 100, maine 150 si tot asa+alte exercitii pentru tonifierea muschilor abdominali (mai gasesti exerciti pe google). In plus ai nevoie si de un regim alimentar sanatos, fara dulciuri sau alte gustari intre mese. In fiecare dimineata trebuie sa ai parte de un mic dejun bogat, daca sari peste el nu-i bine.

| 9gag a răspuns:

Saritul coardei te ajuta pentru intarirea gleznelor, abdomenele te ajuta la intarirea muschilor abdominali. Daca vrei sa dai jos din burtica, tine un regim cam o luna, incearca sa nu mananci deloc prajit si abtine-te cat de mult posibil de la dulciuri. Si continua cu abdomenele si chiar poti incepe sa alergi pentru a mai consuma din calorii. Succes

| Dracoola a răspuns:

Zic ca daca faci in mod constant macar timp de 6 luni minim 20 de abdomene pe zi se vor vedea ceva rezultate sigur normal ca nu trebuie acum sa te indesi cu dulciuri si carne de porc. Totul e sa fii persevernta, apoi putina burtica nu cred ca e grav.