| josephmic a întrebat:

Am ramas corigenta la istorie pe varasad. Ideea e ca pe primul sem. am media 5. si pe al doilea am media 4.Deci ce inseamna asta? Trebuie sa invat toata materia de a 10a sau doar de pe semestrul al doilea?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De obicei, în cazul unei corigențe, se învață toată materia, deci întreg manualul. Ți-aș recomanda să îți întrebi profesorul, poate că se va învoi și-ți va reduce din numărul paginilor, în caz că nu e foarte exigent.
Îl găsești la școală, dascălii încă au activitate, chiar dacă voi ați luat vacanță. Du-te dimineața, până la ora 11.00. happy
Examenul de corigență îl vei da scris și oral. Apoi, se va calcula o medie între cele două note, care va fi trecută în catalog. Ținem pumnii!

2 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Trebuie sa inveti toata materia pentru ca nu se va tine cont de media pe primul semestru! bafta!

| josephmic explică:

Multumesc pentru raspunsuri chiar mi-ati fost de mare ajutorhappy