| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Am renuntat la persoana pe care o iubeam mult pentru ca nu se putea controla de la unele atitudini, de exemplu cand era vb de prieteni, timpul nostru si asa mai departe relatia numai mergea dar asta doar din cauza lui pentru ca nu`mi mai oferea iubirea de care aveam nevoie erau doar scuze mereu,sad eu mereu ii reprosam, ne certam stie ca tin la el foarte mult si n`am ascuns asta n`am putut poate ca fiind prea sincera cu sentimentele mele s-a ajuns aicisad iar eu acum pot sa spun e o luna de cand numai sunt cu el dar inca ma mai gandesc cat de mult as vrea sa mai il am aproape si as putea sa zic chiar si la o inpacare care stiu ca numai existasad mi enorm de dor de elsad dar stiu ca degeaba am prezente aceste sentimente ca nu se mai poate face nimic as vrea sa pot trece peste asta odata sa numai simt durerea aceastasad (Am 16 ani stiu o sa spune-ti este ceva trecator dar eu simt ca chiar si peste cativa ani daca ne vom revedea voi simti ceva puternic pentru acest baiat pentru ca am luptat mult sa fim impreuna sad iar totul s-a sfarsit cred ca din cauza ca iubirea na mai fost atat de reciproca. Sunt o fata care si-a dorit un singur lucru Iubire si sinceritate iar niciodata nu prea a avut parte de asa cevasad Mi dor de el dar stiu ca raman doar cu vorba. )

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

E chiar pacat ca ai muncit atata pentru cineva cre te'a tratat cu spatele.straight facecred ca ar fi ok daca ai incerca sa ii dai o sansa sa incerce sa repare ce a stricat dar daca el nu vrea nu are rost sa tragi de elgandeste; te e in joc si mandria ta de fata.ca nu poti sa'l lasi sa se joace cu sentimentele tale, nup?
sper ca am ajutat, loly:X

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Unui baiat niciodata nu ii place sa auda reprosuri... poate ca nu e tipul caruia sa ii placa sa se giugiuleasca in fata prietenilor.cand vrei sa iti pastrezi partenerul lofera-i liberatatea necesara iar referitor la faptul ca ai sentimentul ca nu o sa-ti treaca, o sa-ti treaca sigur, e un sentiment de moment, toate la varsta ta spuneam si simteam la fel si stai linistita ca vor mai fi baieti pe care ai sa ii iubesti poate chiar o sa se intample la fel, nu dispera sunt lucruri de moment esti tanara ia si-ti traieste viata si ca sa-l uiti sau macar sa reusesti sa nu il mai iubesti sterge pozele cu el si iesi cu fetele la un suc la o plimbare, radeti, glumiti nu se merita sa suferi dupa nimeni cand el zambeste si nu ii pasa, sper sa iti fi fost de ajutor

| lolly_3072 a răspuns:

Pai, cel mai bine ar fi sa ii dai inca o sansa sa repare ce a astricat si sa vezi daca si el a tinut asa de mult la tine cum ai tinut uh la el dar daca el nu vrea nu are rost sa tragi de el, sa'i dai ocazia sa se joace cu snetimentele tale, ca totusi ai si tu o mandrie nu?
sper ca am ajutat, loly:X

| Anna_3775 a răspuns:

Si la mine e asemanatoare povestea, doar ca la noi era sentimentul reciproc. Cand venea vorba de prietenii mei cu care ma inteleg foarte bine el mereu nu era de acord, si ne certam dar nu numai din cauza asta, ci si pentru ca se enerva foarte repede, si se supara in acelasi timp, iar daca ma suparam eu era si mai si... Toti prietenii imi zic ca nu merita, dar eu inca simt ceva acolo... Si e greu sa trec peste desi imi doresc asta. Spre exemplu prietena mea cea mai buna mi-a spus ca nu ma lasa sa ma impac cu el pentru ca stie ca tot in situatia asta vom ajunge, si tot eu o sa sufar dupa. Incearca sa nu te mai gandesti, trebuie sa gandesti pozitiv(la mine uneori merge, dar alteori e foarte greu pentru ca eu sunt genul de persoana care pune totul la suflet. Pana la ultimul amanunt si stiu ca nu e deloc bine). Trebuie sa te gandesti ca nu e ultimul baiat de pe pamant(asta zic toti care nu ai trecut prin asta, desi e foarte greu!). Si nu trebuie sa privesti cu regret amintirile, trebuie sa te gandesti ca ce a fost, poate o sa mai fie, si ca a fost frumos! E greu, dar cu siguranta o sa treci si peste asta. Esti tanara, si nu merita nimeni sa-ti strice adolescenta. Traieste-o din plin. Take care! Succes!

| YaYou a răspuns:

Probabil o sa ti se para ciudathee hee
dar una dintre prietenele mele cele mai bune trece prin aceeasi situatie: 16 ani are ea, km de o luna s-a despartit de prietenul ei care din intamplare e ruda apropiata cu minelaughing) si exact din aceleasi motive big grin
el mereu punea prietenii pe locul 1 si imi spunea mie ca niciodata asta nu o sa se schimbe, orice ar zice ea, nu poate sa isi lase prietenii rolling eyes... cum e friends first, bitchs after oh go on
prietena mea s-a despartit de el de 3-4 ori din aceste motive, crezand ca o sa se schimbe... si s-a schimbat primele zile dupa care tot el cel de dinainte
la ultima lor intalnire prietena mea i-a zis ca dc se enerveaza daca il intreaba ce a facut in acea zi, iar el i-a raspuns ca pentru ce sa stie ea toate lucrurile alea, si ca nici el nu a intrebat-o unde este ce face cu cine si cand pentru ca nu ii pasa... si asta a pus capac la tot, ea inca il iubeste ca au fost 6 luni parca impreuna, dar stie ca nu o sa se schimbe si asa cred si eu, pentru ca daca de atatea ori s-a despartit din aceleasi motive de el si el nu s-a schimbat, e km greu de crezut ca s-ar schimba acum.
si este o vorba " Lupu-si schimba parul da naravul ba" tongue

e ciudat ca aveti atatea lucruri in comun big grin

sper ca te-am ajutat cu ceva macar
succes!:*