| andriana_;) a întrebat:

Am si eu o inrebare referitoare la prietena mea ea are 13, dar eu am 14 ...si sa nu fugim de la subiect ea inca nu s-a sarutat sa spunem sa cu sarut francez, iar cand eu ies afara cu ea si il intilnesc pe prietenul meu si ne sarutam. ea face o fata dezgustatoare si nemultumita eu inteleg ca nu din cauza ca e invidioasa, dar ca inca nu s-a sarutat cu nimeni ...eu cred ca e anormal ca la 13 ani sa nu te saruti cu cineva ce credeti?

p. s cum sa o ajut sa-si gaseasca pe cineva. care sa-i merite sarutul ei?

Răspuns Câştigător
| thegreenalien a răspuns:

Toate la timpul lor. nu gasi lucrurile. nu zic ca ar fi devreme, dar las-o pe ea sa aleaga cand si cu cine se va intampla. incearca sa ii explici ca sarutul nu este nimic care ar trebui sa o dezguste ci este expresia sentimentelor. Daca te deranjeaza reactia ei evita sa iti imi sauti prietenul de fata cu ea si pentru a evita eventualele discutii explica-i si lui situatia. Poate te va ajuta cu ceva. Bafta!happy

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E anormal ca la 13-14 ani sa te saruti cu cineva in public. Gestul tau de a te saruta pe strada este foarte urat si poate prietena ta nu e invidioasa, ci doar bine crescuta si se simte prost sa va vada incalcand regulile minime de decenta.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Va veni la momentul potrivit, nu trebuie forţată doar ca să o facă... poate doar nu îi place gestul.thinking

| stweety10 a răspuns:

Probabil ca voi va sarutati dezgustator si de aia face fata aia laughing. Glumeam. Da ar putea sa fie vorba si de invidie, dar putin probabil. Poate ca se simte jenata ca ea nu are prieten, sau poate asa vezi tu lucrurile.

| bluesky a răspuns:

Nu e nimic ciudat in asta si e OK. Nu trebuie sa "isi gaseasca" pe cineva, va venit el si eu zic ca o ajuti daca nu o stresezi cu asta si vor venit toate de la sine, nu trebuie sa caute. Poate ar trebui sa nu o mai duci cu tine la intalnire ca sa nu vada!

| andriana_;) explică:

Insa eu cred ca pana la urma va veni totul de la sine

| LAVINIA123 a răspuns:

Si eu ma sarut cu iubitul meu pe strada... j nu e nimic anormal

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai gandeste-te ca unii nu se saruta pana la casatorie (cazuri foarte rare dar totusi exista)hee hee deci nu-i un caz grav deloc. poate e mai bine sa nu fie preocupata deacum de baieti ca are timp si mai incolo.in plus poate relatia pe care o va avea cu un baiat la varsta ei o va lasa mai tarziu cu o inima rupta. asa ca eu zic ca e mai bine asabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este deloc anormal, pur si simplu, nu cred ca la vreo 7 ani daca vedeai pe cineva ca se saruta asa, puteai zice ca vrei si tu rolling on the floorrolling on the floor, deci inca este timp.si nu trebuie sa te bagi tu, las-o sa isi vada de treaba ei, va sti ea cand este pregatita sa sarute pe cinevawinking.