| Shine28 a întrebat:

am tot incercat sa dau de crema de cosuri, Brevoxyl, dar am inteles ca nu se mai gaseste. E singura crema cu care imi trec cosurile..Nici pe internet nu se mai gaseste. Voi ce faceti?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe mască cu acid salicilic, tonic, săpun cu sulf, etc.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Eu folosesc si am gasit la farmacii acum vreo luna.

| Shine28 explică (pentru Gabica):

Acum o luna poate.dar mie acum mi s-a terminat si am cautat la farmacii in Valcea si in Bucuresti si mi s-a spus ca nu se mai gaseste in tara sau ca nu mai au in depozite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Foloseşte MASCA CU ACID SALICILIC
Poţi pisa câteva pastile sau le poţi pune în puţină apă plată, minerală, ceai verde sau apă fiartă şi răcită, să se dizolve sau le poţi dizolva în orice alt lichid cu condiţia să nu fie iritant (sucul de citrice, de căpşuni, kiwi sunt foarte iritante). Se foloseşte destul de des iaurt pentru a dizolva aspirina pentru că are o consistenţă cremoasă şi se aplică apoi uşor pe piele.
După ce ai dizolvat pastilele atât cât se poate (ele nu se dizolvă complet) poţi adăuga măştii orice alt ingredient doreşţi ca de exemplu miere sau gălbenuş de ou sau ulei cu condiţia ca acest ingredient să nu fie iritant. Mai există o variantă pentru realizarea unei măşti cu aspirină efervescentă care după ce este diluată în apă se aplică pe faţă, se lasă 10 minute şi apoi se spală de pe faţă.
Te pup!

| denice1803 a răspuns:

Incearca skinoren si zynerit.thinking

| IrinaMica a răspuns:

Am gasit eu o farmacie in Brasov si fac ei crema in laboratorul lor, comanda substanta peroxid de benzoil de la Bucuresti si apoi fac ei crema. Costa in jur de 45 lei, 40 gr are tubul. Adresa farmacia FARMINA Brasov, Piata Sfatului, Nr. 26
Telefon 0268.477.899
Program de lucru Zilnic: 8-20, Sambata: 8-14. Eu sunt din Galati si prin curier am dat 30 lei. Puteti suna la Farmacie si v-o trimit ei. Dar daca aveti cunostinte in Brasov, mai bine o cumpara cineva de la farmacie si o pune la posta, ca prin posta costa doar 8 lei transporul. Sper sa va fie de folos happy