| AliceSavemydreams a întrebat:

Care sunt valorile EUROPENE pe care le-aţi implementa în învăţământ?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai putine ore inutile, mai multe profile la alegere. Sa zicem ca un elev isi poate alege ce materii vrea sa invete la scoala, cel de care este interesat, materii la care sa obtina si rezultate bune, insa nu sa ii fie bagate tot felul` de tampenii in cap si sa faca foamea pe la scoala.
Fara ore de dimineata pentru cei de la generala si gradinita, ei au nevoie de somn mult, de odihna. Fara profesori care te trec la examene doar daca faci pregatire, fara profesori universitari care se cred scriitori si vand cate o carte / prof pe semestru, iar daca nu o iei esti mancat la examen...