| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre un baiat care, desi este cu o fata de cateva luni, flirteaza cu altele fara ca prietena lui sa stie?

Răspuns Câştigător
| Neo1 a răspuns:

Nasol pentru fata...Totusi ea ar trebui sa,, deschida,, ochii si sa-si dea seama ca pustiul e ipocrit...

11 răspunsuri:
| Aeri a răspuns:

Masculinitatea ca masculinitatea. Dar de ce daca are o relatie de cateva luni cu o fata? Asta inseamna ca simte ceva pentru ea, totusi, daca sta atat timp cu ea. Plictiseala, poate, din partea lui? Dorinta de a incerca ceva nou, de a comparahee hee? Dar daca fata cu care flirteaza (iar flirtul incepe sa evolueze) afla de,, situatie", ce ar trebui sa faca? Sa discute cu el, sau sa treaca peste el nepasatoare?happy

| Neo1 a răspuns (pentru Aeri):

Raspunsul asta este pentru ROXANA laughing : Ce analfabeta distrusa...Esti un copil nascut in tomberon si crescut la fundul vacii daca raspunsuri de genul asta stii sa dai. Daca cineva iti raspunde inteligent tu imediat te gandesti la mana cu care taicatu te-a teleportat in zilele noastre laughing) tine-o tot asa si nu sta cu gura deschisa in preajma tatalui tau ca e posibil sa te umplii de un fond de ten foarte deschis.laughing laughing laughing In ceea ce priveste frustrarea de pe fata ta ar trebui sa o arunci la wc si daca nu uiti sa te duci si tu dupa ea. laughing laughing

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns:

E ceva normal sa flirteze, ii reconfirma masculinitatea. Atata timp cat nu trece mai departe de flirt si pentru el respectivele fete nu conteaza si nu are sentimente pentru ele, ci flirteaza doar din amuzament, nu mi se pare ceva gresithappy

| Neo1 a răspuns (pentru Pistolea_Roxana_1992):

hee hee daca ar face flirt doar din amuzament nu ar trebui SA SE ASCUNDA de prietena lui...acum depinde ce inteleg unii prin a flirtawinking

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns (pentru Neo1):

Tu i-ai spune prietenei tale: "Auzi, draga, azi am flirtat cu 2 fete?" Nu credwinking. Plus ca nu prea cred ca ar flirta cineva in prezenta prietenei/prietenului. Dar asta e doar opinia mea, precum este si cea de mai sushappy

| Neo1 a răspuns (pentru Pistolea_Roxana_1992):

Daca esti sincer si daca ai un minim de respect fata de fata cu care te-ai,, angrenat,, intr-o relatie.nu ajungi la a te da la o alta fata sau fete.winking daca relatia e doar de conjunctura, de plictiseala etc. faci ce te duce capul... DECI DIN START ai pus problema gresit.

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns (pentru Neo1):

Din start faci o confuzie intre "a flirta" si "a te da la cineva". Te dai la cineva cand urmaresti un scop, si anume sa iti iasa "combinatia". Cand flirtezi, nu o faci cu un anumit scop neaparat, este mai mult amuzament. Nu era vorba de dat la alte fete, ci de flirt. Faptul ca scrii cu MAJUSCULE anumite fragmente bine alese nu ma convinge sa adopt opinia ta si, sincer, nu inteleg de ce te-ai luat de parerea mea, care, pana la urma, este pur personalahappy

| Neo1 a răspuns (pentru Pistolea_Roxana_1992):

In primul rand nu trebuie sa te,,sperii,, pentru ca m-am luat de,, parerea ta,,hee hee, trebuie sa stai linistita a fost doar un comentariu la ce ai scris u acolowinking. In al doilea rand faci o greseala incercand sa mi explici un termen caruia nu-i stapanesti intelesul, PRIN FLIRT tu intelegi altceva decat intelesul real. Daca nu ai un dictionar iti voi spune eu ce scrie in dreptul cuvantului FLIRT - 1) Conversație curtenitoare între un bărbat și o femeie. 2) Aventură amoroasă; relație de dragoste ocazională și superficială. Asa ca atunci cand nu esti sigura de ceva nu te hazarda in contraziceri pentru ca e jenant pentru tine in final.

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns (pentru Neo1):

Si vrei sa cred ca tu ai scris din cap definitia, nu? Nu este deloc jenant, am dat o admitere care se bazeaza pe gramatica si am luat-o cu brio, asa ca nu am niciun stres, orice ar spune un necunoscut de pe un sitehappy
Si, in caz ca nu stiai, ceea ce este cert, "curtenitor" inseamna politicos, amabil, dragut, atent, DECI, prin flirt se poate intelege "Conversatie amabila, politicoasa, intre un barbat si o femeie".
QED

| Neo1 a răspuns (pentru Pistolea_Roxana_1992):

Te contrazici pe tine laughing laughing laughing ..nu ai logica in ce spui.,, te citez,, :,, Cand flirtezi, nu o faci cu un anumit scop neaparat, este mai mult amuzament,,. asta tu ai spus-o... ce pot sa mai comentez eu la ce bazaconii spui tu. poti avea 1000 de facultati. poti luat 1000 de admiteri. daca nu te duce capul putin e pe degeaba..Citeste de cateva ori ce am scris eu acolo..si iti vei da seama poate (sper) ca am dreptate..Nu are rost sa continuam conversatia asta pentru ca tu nu intelegi multe lucruri si nu am nici timp si nici placere sa te fac sa,, vezi realitatea,,

| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns:

Pentru fatalaul de mai sus: esti un barbat adevarat, bine ca mi-ai dat ignore, ca oricum ma plictiseai. De destepti ca tine nu mai e loc pe Pamant. Distractie placuta cu "dreapta". Sper sa nu iti dea si ea ignore tie... apoi ce te faci?