| Anonime a întrebat:

Am si eu o intrebare: De ce tipul care sunt sigura ca ma place acum nu ma mai cauta?
Sa va spun povestea: mi-a dat niste like-uri pe fb, i-am dat si eu unul si apoi, sub acest pretext s-a bagat in seama cu mine. Mi-a multumit pentru like laughing si apoi am vb cam. zilnic. Suntem din acelasi oras, si ne plac ca aceleasi lucruri. El este cu un an mai mic decat mine, dar nu prea are importanta. Mi-a propus de cateva ori sa iesim, dar eu l-am tot refuzat, i-am spus ca sunt ocupata ci bacul, ba ca sunt obosita, ba ca nu sunt acasa..chestii din astea. Voiam sa il pun putin pe jar si sa vad cat poate sa duca, dar pe de alta parte eram si putin sceptica pentru ca, spre exemplu imi punea intrebari prea personale inca de la a doua conversatie, daca imi aduc bine aminte si ce-i drept mi s-a parut putin cam necopt la minte si cam disperat. big grin
Acum, nu ma mai intreaba de vorba, in conditiile in care el era cel care incepea aproape tot timpul discutiile.Parca mi-e dor de el. Oare ce s-a intamplat? Probabil ca din cauza refuzurilor mele s-a simtit jignit sau ceva de genul? Am incercat sa iau legatura cu el, dar era foarte distant si dezinteresat de discutie. Acum imi cam pare rau ca l-am tinut asa la distanta, dar nu am vrut sa repet o greseala din trecut, in care am facut exact invers. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CristinaMiladinca a răspuns:

Cel mai probabil ai patit acelasi lucru ca si mine, involuntar te-ai obisnuit cu conversatile sale, iar acum iti lipsesc. Faptul ca nu ai vrut sa repeti o greseala din trecut este un motiv destul de intemeiat, dar nu uita un lucru: timpul trece si nu putem derula filmul. Chiar daca acea intamplare te-a marcat incearca sa nu o folosesti drept etalon de comparatie pentru tot ce va urma in viata ta.
Cat despre tip... ai cam avut dreptate in privinta lui. Din ce ai scris, chiar si eu am tras concluzia ce e putin cam necopt si disperat, deci nu ai pierdut mare lucru. Nu prea ai de ce sa fi dezamagita. Probabil ca pustiul s-a obisnuit cu ideea ca la tine se ajunge mai greu, iar ca atare s-a reorientat. Probabil ca acum poarta aceleasi conversatii cu o alta fata. Nu ai motiv sa fi debusolata, baietii sunt destul de nestatornici, dar din fericire mai exista si exceptii. Totusi, pe viitor incearca sa nu mai refuzi chiar atat de... categoric. La urma urmei un refuz nu e niciodata placut, indiferent ca esti fata sau baiat. Nu zic sa accepti invitatia oricarui natarau, dar atunci cand o persoana te invita in mod repetat, ar fi politicos sa faci macar o incercare.

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

La ce te asteptai daca l-ai refuzat de mai multe ori? Ce credeai ca o sa castigi daca il refuzi si il amani? E normal sa nu te mai bage in seama.

| Bobby711 a răspuns:

Relatiile de pe internet pot fi periculoase eu nu sunt genul care sa stea si sa vorbeasca cu o persoana in spatele unui monitor daca e sa vorbesc cu cineva folosesc skype sau dau un telefon.Cine stie ce fel de persoana poate fi in realitate daca vei iesi cu o persoana cunoscuta pe net ia pe cineva care cunosti cu tine pentru orice eventualitate asa vei avea oportunitatea sa compari parerea pe care ti ai facut-o despre aceea persoana cu parerea facuta de prietenul/prietena ta. In fine acum sa revenim la intrebarea ta fi zigura ca s a saturat sa il tot respingi ceea ce inseamna ca intentia lui inca de la bun inceput a fost sa se puna cu tine daca intelegi ce vreau sa zic. Sa iti zic ce am patit eu am cunoscut fata asta la scoala in primi 2 ani nu prea i am dat atentie pentru ca eram deja intr o relatie in fine dupa ce acea relatie s a terminat am devenit prieteni foarte buni i am cunoscut si parintii si prietenele ei ma placeau toata lumea credea ca suntem impreuna si chiestii nu a durat mult pana m a indragostit de ea si a fost ceva serios. A fost prima data in viata mea cand nu stiam ce sa fac. Intr o seara am aflat de la prietena ei ca ma place asa ca am decis sa ii spun ce simt pentru ea tot in acea seara am primit un telefon ca s au intamplat niste lucruri si am decis sa nu stric buna dispozitie. Nu eram ok asa ca am avut nevoie de putin spatiu ea a sesizat imediat ca s a intamplat ceva pentru ca nu mai vorbeam ca inainte si chiestii de genul presupun ca am fost putin cam rece. Pana sa imi dau seama pierdusem sansa de a i spune si am inceput sa ne indepartam treptat. Ea a cunoscut un tip pe facebook i am spus ca nu e de incredere si sa aiba grija dar nu m a ascultat. Peste cateva zile s au cuplat doar ca sa aflu la o saptamana dupa asta ca tipul ala a vrut doar sa...cu ea.
Parerea mea e ca daca vrei sa iti faci un iubit nu il cauta pe net iesi afara bucura te de viata si vei gasi pe cineva cu care sa impartasesti momente de neuitat chiar daca nu prea mai vorbim acum anii in care i am petrecut cu ea au fost de neuitat tongue

| Cristinaaa57 a răspuns:

Nu sunt prea de accord cu relatiile de pe net, pref sa cunosc un baiat in realitate sa stam de vorba fata-n fata.in fine... poate a vazut ca esti asa distanta, dar totusi si el a fost de vina sa-ti puna niste intrebari intime dupa 2, 3 conversatii si alea pe net. daca vrei sa ai o relatie cu el trebuie sa-l cunosti mai bine si sa va intalniti sa stai de vorba cu el fata-n fata, dar ai grija cand va intalniti ca nu se stie cine poate fi...e ok ce ai facut tu, probabil voia sa -si gaseasca pe cineva de care sa-si bata joc putinbig grin

| Anonime explică (pentru Cristinaaa57):

Pai il cunosc din vedere, si mai ales pe sora lui care a fost cu mine la liceu, dar e cu un an mai mare decat mine. Si ea se tot da pe langa mine si mi se pare mie ca incearca sa ne cupleze laughing)

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru Anonime):

happy