| Kanade a întrebat:

Am si eu o intrebare despre Naruto Shippuuden ...cine este de fapt tobi? obito sau mandara?

10 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

Madara si Obito sunt 2 pers diflaughing
Obito este cel care a fost in echipa cu Kakashi(a murit la 12 ani), iar Madara Uchiha a fost seful clanului Uchiha.
Cat despre Tobi.el sustine ca e Madara Uchiha, dar este sg ceva neinregula cu el.(mai bine zisss cu corpul sau). Oricum Tobi are creierul lui Madara, dar corpul sg nu e a lu Madara. Nu se stie daca el are vreo legatura cu Obito inca. Oricum asa zisul Madara e mai mult un spirit decat un om!

| floryynnel a răspuns:

Tobi= Obito Madara, fondatorul clanului Uchiha... stii povesteahappy

| Kanade explică (pentru floryynnel):

Mersi mult. si da stiu povestea

| CamyAngel a răspuns:

Din cate stiu eu, din cunostintele mele Tobi e Madara Uchiha Conducatorului clanului Uchiha.Momentan nu s-a dovedit ca el ar fi Madara dar din zvonuri asa s-ar spune
Din cate stiu eu:X

| cobra207 a răspuns:

Tobi nu e Madara ( citeste ultimele manga aparute si o sa intelegi), iar Obito nu deoarece a avut strivita partea dreapta daca nu ma insel. Cel mai probabil Tobi e Uchiha Shisui ( daca citeste capitolul 550) la pagina ( o sa observi ceva dragut big grin desi daca citesti in continuare te intrebi daca chiar mai e shisui. Oricum cine e Tobi ramane un mister.

| jagaraga a răspuns (pentru cobra207):

Bun, Tobi e Madara
Dar Madara nu e in corpul sau, ci in coprul lui Obito, vechiul prieten al lui Kakashi
Da, Obito a fost strivit pe partea dreapta, dar ochiul stang i l-a dat lui Kakashi
Probabil ochiul strivit i s-a refacuthappy
Deci, Tobi e Madara Uchiha in corpul lui Obitohappy

| cobra207 a răspuns (pentru jagaraga):

Nu ma. Tobi nu e Madara ( citeste manga ), iar Tobi nu e in corpul lui Obito deoarece Obito are strivita partea dreapta, iar Tobi la inceput are doar partea stanga.

| OnnyMady a răspuns:

Tobi nu e madara s-a dovedit in manga dar obito Hm... nu cred, nu ar avea sens

| panciu2000 a răspuns:

Tobi e Obito.

| jagaraga a răspuns:

Bun, da, Tobi e Madara Uchiha
Dar, Madara nu e in corpul sau ci in corpul lui Obito
Obito a fost strivit pe partea dreapta, dar ochiul stang i l-a dat lui Kakashi.Propabil ochiul strivit i s-a refacuthappy
Deci, Tobi e Madara Uchiha in corpul lui Obitohappy