| alexuzha a întrebat:

Am si eu o intrebare ...eu locuyesc in italia de catva ani aici cand ma combin cu un baiat stau cu yel si 8-9 luni in schimb in romania stau si mai putin de 1 saptamana cu un baiat oare dc? credeti ca ye vina mea sau poate ca italieni imi lasa mai multa libertate in sensul ca nu ne vedem in fiecare seara si romanii in schimb stau mai "lipizi" de mine...(romanii sun mult mai frumosi ca italieni dar mai sunt si exsceptii) raspuns...

Răspuns Câştigător
| alexandra_1780 a răspuns:

Cu siguranta nu e vina ta, am observat ca italienii au cu totul alta mentalitate fata de romani si in special isi acorda foarte multa libertate... dar cu toate astea nu mi-ar placea o relatie cu un italian pentru ca aici fiecare e cu cheltuielile lui, chiar si dupa casatorie.nu stiu cum e in cazul tau dar mie nu mi-ar placea sa merg la un restaurant si sa platim separat, nu pentru banii ci pur si simplu pentru ca in romania am fost obisnuita altfel. oricum mult succces in relatia ta

11 răspunsuri:
| Andreea_7493 a răspuns:

laughing Mama, dar ce e cu scrisul asta? de abia am inteles ce ai scris, eu inteleg ca stai in Italia, dar totusi! Nu cred ca e vina ta cu nimic, pur si simplu asa s-a nimerit tongue 1 saptamana de exemplu stai cu cineva la care nu tii ...probabil ca la aia/ala cu care ai stat 8-9 luni ai tinut tongue dar oricum nu vad de ce ar fi vina ta.ma rog, tu stii mai bine de sentimentele tale si de preferintele tale tongue

| adyth a răspuns:

AndrusKanu...sa stii
dar aici mai e de vina si educatiawinking si mediul in care cresc/traiesc.

| kayan a răspuns:

Eu cred ca romanii sunt mai isteti si isi dau seama mult mai repede ca nu ai prea multa minte.

si ca sa intelegi si tu: yeu cred ca romani sunt may istetz shishi dau siama mutl may repede ca esti proastah!

te pup!

PS: si, te rog eu, ramai in Italia... vezi cum faci sa vii cat mai rar prin tara... eventual incearca sa intri doar pe site-urile care se termina in. it... ok?

| just4fun_8801 a răspuns:

Traducere din cocalareasca in romana nu ai?

sa revenim la subiect... in italia fetele frumoase sunt cam rare... si e logic daca prind una care le place sa o tina mai mult langa ei... in romania sunt pe toate drumurile asa ca ori cu y ori cu x tot aia ewinking

| alexuzha explică:

Simona eu cred ca nu cunosti bine italienii, ei se comporta la fel ca si romani dar mai sunt si exceptii ai esti vreo data la un restaurant cu un baiat intalian? sa stiuti ca sun foarte de treaba si nu sun toti cum credeti voi incearca sa ai cunosti si o sa vezi ca ati vei schimba parerea ...italieni sunt foarte de treaba,,,

| alexandra_1780 a răspuns:

Pentru Alexuzha:nu ma refeream la faptul ca nu sunt de treaba, dar avem alt mod de a trai si nu ne potrivim ca stil de viata, in rest sunt ok .doar am facut scoala aici si lucru doar cu italieni

| AndrusKanu a răspuns:

Cred că e de vină clima... thinking

| bayatdolce a răspuns:

Adyth te contrazic in totalitate si sustin teoria mea (aceeasi cu a lu' aegisofsin) fetele in italia sunt km... cele frumoase sunt mai rare si sunt luate... pe cand in romania daca mergi 5 minute pe jos... vezi CEL PUTIN 2-3 fete frumoase... so... romancele au mai mult succes la baieti in italia.

| bayatdolce a răspuns:

Aaa si am fost si eu in italia la o ruda si 2 saptamani cat am stat acolo nu am vazut mai mult de 3 fete frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu stiam de ce esti tu certata cu gramatica. abia acum am inteles.insa tot nu ai scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...si eu traiesc in Italia...sa iti zic sincer...da...iti lasa mai multa limbertate, nu vor sa devina sufocanti...tocmai de aia sunt si relatii mai lungi.