| MeiAnneMei a întrebat:

Am si eu o mare intrebare, de fapt sunt cam disperta pe tema asta.
Am cateva prietene si ies cu el adr tot timpul ne certam din cauza ca imi zic ca eu nu sunt fata, ele imi spun ca o fata trebuie sa se imbrace cu fuste haine dragute si sa aiba cateva fite. Eu nu inteleg cum trebuie sa ma comport pentru a fi ca o fata. De obicei ma comport ca o fata, zic eu. Din punctul meu de vedere sunt o fata normala. Nu strig in publig, ma rusinez cand stau langa baieti *nu tot timpul*, incerc sa fiu cat mai "dragalas" posibil dupa cum zic prietenele mele. Voi credeti ca ma comport ca o fata? Dar daca nu imi puteti spune cum sa ma comport ca o fata? nu stiu cum sa fac fite pentru ca mie nu imi plac persoanele cu fite in general. Deci, fara deci, intrebarea este: Cum sa ma comport ca o fata?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

E urat sa incerci sa schimbi o persoana pentru ca nu face ce faci tu. Prietenele tale nu te plac si probabil considera ca nu esti demna de prietenia lor daca nu ai fite si nu te imbraci cu fuste. Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni si nimic, doar in cazul in care e neaparat nevoie si o constati tu. Dar doar in cazurile grave, aici nu este nevoie. Fii tu!

| christall a răspuns:

Sa fii tu..naturala, nu cu fite. Sa incerci sa fii feminina prin imbracaminte, chiar daca porti pantaloni, daca pui o bluza frumoasa, niste accesorii ( ochelari, posetuta, ceva la gat si o bratara sau un ceas la mana) e suficient. Aa..si nu uitam de un parfum care sa te reprezinte.

| IJustDeath a răspuns:

Nu încerca să îți schimbi atitudinea doar pentru prietenele tale.
Fi tu însuți, nu merita sa te schimbi, și dacă ai încerca să te schimbi, nu ar merge deoarece ai ști tot timpul ca te prefaci și ca asta nu ești tu cu adevărat.
Dacă prietenele tale îți tot reproșează asta, atunci nu îți sunt prietene cu adevărat.
Eu cred că prietenii adevărați se accepta și cu bune dar și cu defecte.

| MeiAnneMei explică (pentru IJustDeath):

Ai dreptate. Dar ma gandesc ca baietii nu ma plac pentru ca sunt ''baiat'' =]]