| loire a întrebat:

Am si eu o mare problema. am stat cu un tip asta-vara.nu am stat foarte mult. dar suficient incat eu sa ma indragostesc.ne-am despartit pe motive precum"sunt prea buna pentru el, prea cuminte, distanta pentru ca el o sa plece la fac"...totu' a fost foarte bine. acum suntem doar amici. dar la discoteca imi zice ca sunt frumoasa. apoi saptamana cealalta imi zice sa-l uit. el zice ca nu mai tine la mine. dar mi-a zis ca uraste faptul' ca eu sufar din cauza lui si eu i-am zis ca ce ii mai pasa din moment ce el zice ca nu mai tine la mine, bineinteles ca nu mi-a raspuns.nu stiu ce sa mai fac. toata lumea imi zice ca o sa ne impacam.sa mai astept eu un timp cateva saptamani ca o sa se intoarca el singur la mine.de fiecare data cand ma gandesc la el imi vine sa plang.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mai bine trateaza-l cu indiferenta si daca ii pasa de tine, tot el se intoarce la tine, nu inventeaza scuze precum ca esti cuminte, daca te iubeste te accepta asa cum esti, astea sunt pretexte.pentru ca daca te-ar iubi, nu s-ar comporta asa, sau poate te iubeste dar este genul de baiat care ii cam plac aventurile sau poate asa e felul lui de a fi si nu stie cum sa se exprime si ce sa faca, mai bine ignora-l sa vezi reactia lui.

| lola a răspuns:

Ignora-lhappySpune-i sa te lase in pace ca tu ai trecut peste fitele lui de adolescent [banuiesc ca e adolescent]. Si sari pe primul baiat care iti placebig grin

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca ti-a zis ca esti prea buna pentru el inseamna ca a avut un motiv sa iti zica asta. poate ca el astepta altceva de la tinewinking. ignora-l si daca te iubeste sau daca ii pasa de tine macar putin...se va intoarce singur la tine si isi va cere scuzewinking poate ca ti-a zis ca esti prea buna pentru el ca sa aiba un motiv sa va despartitihappy
gandeste-te ca esti tanara.ai o viata inainte si nu merita sa suferi toata viata dupa un tip care nu te-a meritatwinking baieti sunt o groaza...deci nu mai fi suparata din cauza asta pentru ca sunt sigura ca el are de pierdut, nu tu...si mai devreme sau mai tarziu vei gasi pe cineva care sa merite dragostea takiss pup

| 994 a răspuns:

Lasal sa faca el primul pas sau daca tie dor foarte mult de el intreaba-l tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci la urmatorul, de ce asa de naiva, daca iti spune ca esti prea cuminte inseamna ca avea alte pretentii (eventual sexuale ), nu se va intoarce, si acum ce o sa faci, o sa suferi dupa fiecare individ care o sa-ti treaca prin viata? mai departe, urmatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@allinna are dreptate: next! Se gandeste sa se joace cu sentimentele tale pana cand vei "ceda" si fii sigura ca nu o sa ramaneti impreuna, dupa... N tu te mai gandi la el si nu inteleg de ce suferi pentru ca pe de o parte iti spune ca nu tine la tine pe de alta pare ca ii pare rau de sentimentele tale. Este un smecher care stie sa profite de sensibilitatea unei fete, apoi o poate parasi fara sa ii mai pese. Intoarce-i tu spatele si cauta unul care mai bine sa iti spuna in fata ce vrea de la tine ca sa stii si sa poti decide ce vrei si tu, decat unul care te lasa sa crezi ca ai mai avea sanse, daca nu mai esti asa cuminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi am si eu o prietene care a fost in situatia ta si tipul si-a batut joc de ea. Asa ca poate ca trebuie sa il uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai plange.

| cilion_5256 a răspuns:

(asa dar ascultama un sfat de barbat ci nu de muieri cu nasul pe sus care iti spun sa treci la altu. caci e prostie... PENTRU FERICIRE TREBU DE LUPTAT >>>)arata-i ca esti nebuna dupa el... asta asteapta orce baiat de la persoana cu care vrea sa fie... si astai motivul din care el se comporta asa... sufletul lui il aduce linga tine... ci constinta vrea mai multe efecte din partea tae... invaluela cu emoti si bucuriea dragostei ( tio spun din propriea experienta si eu sunt baiatul care chindva m-am comportat undeva in modul asta ca sa dizgeti emotile prieteni mele ca era prea inhibate)... si fiti fericiti! caci dragostea e o nebunie mare... happy

| loire explică:

Hei.am citit raspunsurile voastre. da mi se par foarte bune. dar problema e ca acum eu vreau sa-l fac sa se intoarca la mine si sa-l fac sa se oftice sa vada ce a pierdut. nu stiu e o chestie de orgoliu pentru mine mai mult. desi si tin la el. dar asta cu timpu trece.va multumesc frumos.:*:*