| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Eu am fost fugita de acasa cam o saptamana. In timpul acesta am fost cu prietenul meu. Bineinteles ca nu el m-a obligat sa fug, ci asa am vrut eu deatorita neintelegerilor de acasa. In acest timp, parintii mei au fost la politie si m-au dat disparuta. As vrea sa stiu ce ar putea patii prietenul meu, din moment ce eu sunt minora (14) si el major (22). Daca ma puteti ajuta va rog.

5 răspunsuri:
| Yarinn a răspuns:

Din cate stiu, daca parintii tai depun plangere, el ar putea fi acuzat de sechestrare; stiu ca tu ai nega asta, insa nu vei fi prea mult luata in considerare, avand in vedere ca esti minora. In plus, a fost iresponsabil... daca tu nu te-ai gandit la consecinte, ar fi trebuit sa o faca el, pentru ca e major, deci, mult mai matur decat tine.
Pe mine inca ma mira ca ai fugit de acasa! Te-as intelege doar daca motivul ar fi faptul ca parintii tai sunt violenti, ceea ce n-as prea crede (din moment ce nu ai specificat).
Si, pana la urma, ce-ti trebuie tie iubit cu 8 ani mai mare? Foarte prostesc din partea lui... Ma rog!

| StăpânulLuiIsusHristos a răspuns:

In loc sa-ti vezi de scoala. ce crezi ca iti faci casa la 14 ani?

| HoneyBooBoo a răspuns:

Ceva bun sigur ca nu o sa se intample!

| oblivion95 a răspuns:

E posibil sa faca inchisoare...mai ales daca ti-ai pierdut virginitatea cu el.

| 19gl a răspuns:

Cred ca o sa ii dea 2 ani de inchisoare.