| BlackEyedGirl a întrebat:

Am si eu o nelamurire... Acum aproape o luna am cunoscut un baiat din scoala (este cu un an mai mic decat mine) si normal m-am purtat frumos cu el cum fac cu toata lumea. Inainte vorbeam zilnic, imi spunea sa ne mai intalnim prin scoala pentru ca el nu are foarte multi prieteni deocamdata (este clasa a 9a), dar de o saptamana nu imi mai raspunde pe facebook, spune ca nu ii pasa atat de mult daca vorbim sau nu si ma trezesc ca imi pune intrebari gen: sper ca nu incepe sa iti placa de mine, pentru ca eu sunt prea mic pentru tine... Eu il asigur ca suntem doar prieteni, dar parca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine si nu inteleg de ce. Care credeti ca ar fi motivul? sad

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Motive pot fi multe, doar el stie.
Incerca sa-i explici si sa-l faci sa intelega ca intre voi e vorba doar de o relatie de amicitie.
Daca vezi ca tot nu vrea sa vorbeasca cu tine, evita-l!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E baiat, poate avea 15000 de motive.
Intreaba-l de ce e asa de indiferent si poate afli.

| Timpau_Rebeca_1999 a răspuns:

Nu te supara dar trebiue sa iei atitudine daca te cconsideri frumoasa, desteapta nu este nevoie de cineva care sa ti complice viata, vei intalni multi alti baieti in viata ta, tu trebuie sa renunti daca tu consideri ca el nu te mai vrea...e viata ta deci tu decizi decat sa 'iti dea papucii intr-o zi si sa il vezy cu alta si tot u ai sa suferi mai bine sa te opui, dragostea nu are varsta dar trebuie sa vina din partea ambilor membri ai cupluluihappy

| BlackEyedGirl explică (pentru Timpau_Rebeca_1999):

Pai faza e ca noi suntem doar prieteni, nimic mai mult. Si el ultima data cand a vorbit cu mine mi-a zis: Sper ca nu o sa inceapa sa iti placa de mine pentru ca suntem doar prieteni, ok?winking Eu i-am zis ca asa este, dar de atunci nu a mai vorbit cu mine.