| ANdReY_6389 a întrebat:

Am si eu o poblema, cum credeti ca asi putea deveni mai sociabil, sunt cat de cat dar nu indeajuns si sunt si putin timid, sfaturi pareri?

Răspuns Câştigător
| Nesquik_8060 a răspuns:

Pai nu te poti schimba asa dintr-o data! So...ia.o usurel. Pentru inceput cand vrei sa zici ceva si ai doza aia de timiditate in tine gandeste-te ca nu iti taie nimeni limba daca zici ceva, in zilele noastre ne putem spune parerile despre orice! Incearca sa te bagi in vorba cu alte peroane... sa te imprietenesti cu ele, sa gasesti un subiect comun plecand de la nimicuri chiarhee hee. Gandeste-te ca timiditatea nu are ce sa caute la tine in comportament, mai ales ca esti si baiat kiss. Sper ca te-am ajutat Macar putin

2 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Dar de ce vrei sa te schimbi? Cu siguranta ca prietenii adevarati te vor accepta asa cum esti tu.
Daca intr-adevar vrei sa te schimbi, asta nu o poti face peste noapte, oricat de mult ai vrea.Asta se intampla pe parcurs.Ce sa faci? Iesi si tu cu niste prieteni de varsta ta si vorbiti despre diferite subiecte care sa va placa tuturor happy O sa vezi ca,incet-inect vei deveni si tu mai sociabil daca vei continua sa vorbesti. Daca prietenii tai vorbesc despre ceva ce-ti place,intra si tu in vorba cu ei, gaseste un subiect de discutie, vezi tu big grin

| bogdan8907 a răspuns:

Eu m-am schimbat inapoi in baiatul cuminte de cand is cu o colega aproximativ 7 saptamani! ti-as sugera si tie sa te imprietenesti cu o fata ca asa sigur o sa te schimbi! pe mine toti prietenii mau parasit de cand suntr cu aceata colega