| d3javw a întrebat:

Sal TPU, stiti cum as putea deveni mai sociabil?

4 răspunsuri:
| DaReZon a răspuns:

Depinde in ce situatie esti acum. Daca doresti sa devii sociabil ca sa iti faci prieteni, va trebui sa o iei de la 0. Daca deja ai prieteni si nu esti sociabi, va trebui sa te integrezi cu ei.
O luam de la nici un prieten. Daca esti nesociabil, timid si alte prostii, si doresti sa iti faci prieteni, va trebui sa incepi de la 0. Spre exemplu te duci la football pe teren, iar acolo vei vedea altii care se joaca. Daca iti va fi rusine sa mergi la ei si sa ii intrebi daca poti sa intri si tu, atunci faci altceva. A doua zi te duci cu prima ta minge inaintea lor. De acolo tu fiind primul, ei vor veni dupa tine, si asa te poti baga in seama cu ei ca sa jucati. De acolo iti faci prieteni si cunosti mai multi.
Daca ai deja cativa prieteni, atunci folosestete de ei. Invitati si mergeti peste tot in oras si alte parti culturale...

A nu fi sociabil inseamna foarte multe ore petrecute in casa, la calculator (la fel cum fac si eu). De aici am devenit un tip care este cu capul in nori si ii este rusine sa faca ceea ce doreste. Ti-am zis. Daca doresti sa incepi sa te schimbi, trebuie sa pornesti de la prieteni. Nu sta singur ca te sminteste de cap.

| Cosmin1I a răspuns:

Iesi din casa.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Trebuie doar sa iti faci mai mlti prieteni,sa ai unpic de curaj, nu ai nimic de pierdut.
Sa te simti bine in pielea ta, cu ceilalti.
Daca vorbesti cu altii aflii lucruri noi, te simti bine, etc.
Peace!

| Anonim0078965 a răspuns:

Ceilalti ti-au spus sa intri in vorba cu alte persoane, dar primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iti impui tu lucrul acesta in minte.Adica,daca de exemplu te plimbi pe strada singur si vezi un grup de cunostinte, chiar daca ti-e rusine, intra in vorba cu ei, imagineaza-ti ce bine ar fi sa faci parte din acel grup. Poti de asemenea sa gasesti persoane cu interese comune si sa discutati despre pasiunile voastre.Bafta si traieste-ti viata, ca presupun ca esti tanar happy