| Com3 a întrebat:

Am si eu o problema! sad
Acum 3 luni, m-am despartit de "prietena" mea, atunci chiar nu am suferit, ci in schimb a suferit ea, insa acum de cateva zile, a inceput sa-mi fie, foarte dor de ea, insa acum numai simte ea nimic pentru mine! sad
Astazi, o colega mi-a spus " Vrei sa fim impreuna ", m-am blocat, si am zis ca ma, mai gandesc!
Insa eu nu simt nimic, pentru ea, dar nu stiu cum sa ii spun, o cunosc de la gradinita, si chiar nu vreau sa, sufere! sad
Ce ar trebui sa fac? :O :@, Dau funda pentru cele mai bune raspunsuri! :*

2 răspunsuri:
| ilcmty a răspuns:

Buna!
Trebuie sa o iei usor, in sensul ca va cunosteti de mult iar tu simti pentru ea un sentiment de prietenie, nu de dragoste. Nu-i da sperante, o s-o doara mai rau cand va auzi ca tu esti cu ea doar din mila. Trebuia sa fi sincer de la inceput si sa-i zici : ''Suntem prieteni, atata tot ''. happy

| handmade534 a răspuns:

Decat sa ii dai sperante aiurea, mai bine ii spui ca nu, daca zici ca nu simti nimic pentru ea. Nu are rost sa incepi o relatie, ca mai apoi sa ii ceri sa va despartiti, va fi si mai dureros pentru ea. Ii spui ca te-ai gandit si ca nu vrei sa o faci sa sufere, ca nu esti sigur si e cel mai bine sa ramenti in continuare prieteni. De ce sa te complici, cand poate fi totul asa simplu? :d