| Gabiyy a întrebat:

Am si eu o problema.
Am 15 ani iar parintii mei incearca sa faca cei mai bine pentru mine. M-au invatat sa fiu o persoana care ajuta pe oricine.Si cum sunt la liceu mi-am facut si eu prieteni noi.Insa nu sunt chiar asa cum ma asteptam.Mam bagat in diferite chestii si am inceput sa chiulesc fest cu ei si sa iau note mici.Acum mama trebuie sa mearga la sedinta dar cand o sa vada ca o dezamagesc mie si rusine sa mai vorbesc cu ei. Ce trebuie sa fac sa imi remediez situatia cu ai mei.Va rog frumossad

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

Mai las`o mai moale cu prietenii noi, dar nu renunta de tot la ei, apoi te vei simti singura. vei prezenta cand va intalniti etc., dar nu prea des. si in plus fa-ti o prietena o colega mai silitoare din clasa, care te va determina poate sa nu mai chilesti. Baftahappy

2 răspunsuri:
| yana_9783 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva in privinta prietenilor noi ca sa ii poti multumii pe parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite iti raspund (poate iau si eu o funda ar fi prima) deci nu mai iesi cu iei si sa chiulesti asa des si incearca sa fi mai atenta la scoala nu la prieteni atunci iti zic eu parinti isi vor da seama ca ai mai facut un pas spre maturitate si nu ii va dezamagi dar daca acei prieteni vor sa te lase ca nu mai iesi si chiulesti des cu ei incearca sa le explici ca nu e bine si ai toate sansele sa ramai corigenta si ei la fel deci mai multa scoala mai putini baieti si fete acum am si eu 10 ani si fac la fel ca tine laughing dar m-am lasat si eu sunt nou in scoala asta de o saptamana si ceilalti ii vad toata ziua la magazin chiulind dar eu raman la ore ca 3 sferturi de clasa pleaca si profa cica -Ce sa facem cu 7 copii la 5 ore daca aia nu mai vin va dau drumu acasa si asa fac eu deci poate iti merge si tie tongue incearca si vei vedea daca iti merge si iau funda yeee daca nu e asta a fost