| sexychick_4075 a întrebat:

Am si eu o problema.Am luat un 4 la romana.Nu am fost ascultata, nu am dat test, nimic. Ea imi face observatie ca vorbesc.Intr-o zi s-a enervat ca am intrebat-o de un caiet si m-a scos afara. Mi-a pus 4 fara sa fiu ascultata, fara nimic.Mentionez ca sunt buna la romana si particip la multe concursuri. Intrebare :Se poate sa i-au nota 4 pentru indisciplina la romana? Eu cred ca nu. Trebuie sa vorbeasca cu domnul dirigine sa imi scada nota la purtare daca vrea, nu la romana, desi nu e cazu. Ce sa fac? Trebuie sa imi anuleze nota pentru ca eu nu sunt de 4. Nu am luat nota mai mica de 8 niciodata si se trezeste acum nebuna asta. Mai mentionez ca nu este o buna profesoara si ca toti parintii si elevii sunt nervosi pe ea.Mama se va duce sa discute cu ea maine, dar daca nu vrea sa mi-o anuleze? Unde trebuie sa merg? Ajutor!

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Inspectoratul Şcolar Judeţean din judeţul tău!
Să se forţeze formarea unei comisii de evaluare a ta şi a competenţelor profesorului.
Succes!

| pissicutzzamik a răspuns:

DAk ai luat o nota mik, cu toate ca nu o meriti, nu e sfarsitul lumii.
Nu notele iti spun valoarea, parerea mea.
De exemplu, am luat primul meu 2 si ala la engleza, unde niciodata nu am avut nota mai mica de 9, o singura data am avut un 7.
Asta s-a intamplat pentru simplul fapt ca am spus un exercitiu in acelasi timp cu colega mea de bank, fiind cele mai bune la engleza din scoala.Ne-a dat 2, apoi a spus ca ii pare rau si nu meritam 2 pentru asta, dar asta e. Ce era sa facem, sa n ucidem pentru asta? Nu! Capu` sus, nu se sfarseste lumea cu o nota mikhappy
Treci pestewinking

| meeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Exact asta mi s-a intamplat si mie, dar la germana. Si mama a venit la scoala, si-apoi a vazut ea revolutia in direct. Pe mama mea nici nu a bagat-o in seama i-a zis:am ora de vorbit miercurea. Sa-pai mama s-a enervat si eu zis:da ce crezi u ca-si da lcenta din germana> s-or certat asa mama i le-o tot zis si si-o datseama ca o gresit curva pentru ca s-o uitat la celelate note. Dar 4 nu lo sters. SUCCES!

| karellen a răspuns:

Calea fireasca de urmat este diriginte/diriginta, apoi eventual director.

| aura36 a răspuns:

Hey,eu zic sa te bucuri ca nu ti-a scazut nota la purtare(ca putea s-o faca) si sa treci peste, si chesti cu Să se forţeze formarea unei comisii de evaluare a ta şi a competenţelor profesorului este o mare prostie! nu te pune cu un profesor ca apoi o sa-ti poarte pica...