| sexychick_4075 a întrebat:

Am si eu o problema.Am luat un 4 la romana.Nu am fost ascultata, nu am dat test, nimic. Ea imi face observatie ca vorbesc.Intr-o zi s-a enervat ca am intrebat-o de un caiet si m-a scos afara. Mi-a pus 4 fara sa fiu ascultata, fara nimic.Mentionez ca sunt buna la romana si particip la multe concursuri. Intrebare :Se poate sa i-au nota 4 pentru indisciplina la romana? Eu cred ca nu. Trebuie sa vorbeasca cu domnul dirigine sa imi scada nota la purtare daca vrea, nu la romana, desi nu e cazu. Ce sa fac? Trebuie sa imi anuleze nota pentru ca eu nu sunt de 4. Nu am luat nota mai mica de 8 niciodata si se trezeste acum nebuna asta. Mai mentionez ca nu este o buna profesoara si ca toti parintii si elevii sunt nervosi pe ea.Mama se va duce sa discute cu ea maine, dar daca nu vrea sa mi-o anuleze? Unde trebuie sa merg? Nu fac un capat de tara, pentru ca nu sunt suparata deoarece nu este deloc vina mea, dar sunt destul de furioasa pe ea. Deci va rog ajutor!

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu dirigintele tau si sa ii explici situatia.Este bine ca mama ta te ajuta si te intelege.

| rockaholic a răspuns:

Nu prea ai ce face. poate profesoara nu te crede un copil bun, desi eu sunt absolut sigura ca esti! nici eu nu am luat note sub 8.
si e adevarat, sa iti scada nota la purtare, nu la romana.
si eu sunt cam in aceiasi situatie
diriginta ma acuza pe mine ca am rupt niste chestii de prin clasa si daca nu recunosc imi scade nota la purtare. foarte bine. eu recunosc doar ce am facut, nu si ce am facut.

| piciuk a răspuns:

Hey! daca esti sigura pe tine. fa urmatoarea chestie:intai vorbeste cu profesoara sau dirigintele sa iti anuleze nota, iar daca e chiar asa cum zici tu si ti-a dat 4 fara sa te asculte, atunci tu ai dreptul sa fi ascultata de profesoara cu asistenta, adica sa te asculte la ora de romana in prezenta unuia dintre parinti, a directorului si a altui profesor tot de romana. sincera sa fiu si profa mea de romana e la fel de scorpie, au ajuns profii astia sa se creada zei!

| alicyanimphea a răspuns:

Probabil ca ti-a dat 4 pentru ca ai enervat-o cu ceva. In principiu va fi ok daca discuta mama ta cu ea. Daca nu iti anuleaza nota, nu trebuie sa fii suparata pentru asta. Gandeste-te ca de fapt tu stii care e situatia, stii pentru ce ai luat acel 4, nu e din cauza faptului ca nu esti buna la romana. Nota aceea nu reflecta cunostintele sau potentialul tau, a fost un accident.