| Paulvasile10 a întrebat:

Am si eu o problema cu colegii mei,avem un grup al clasei pe whatsapp si mai mereu imi fac poze fara sa ii las eu,rad de mine,fac misto de mine si le-am tot zis sa inceteze,tot zic ca nu or sa mai rada de mine, si a doua zi fac iar misto de mine...cum sa rezolv problema asta? ca sunt satul sa vad poze cu m ine pe grup,eu sincer i-as zice dirigintei,dar nu vreau sa imi fac deja probleme cu noii colegi, ca sunt in clasa a 9-a si e mai naspa acum :/

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vad ca te deranjeaza ii intarata sa faca mai rau asa. Fa-le si tu poze si razi de ei sau arata-le ca nu-ti pasa, ba chiar amuza-te si tu de poze si asa se vor plictisi mai repede.

| Doub a răspuns:

Fă-le şi tu lor.

| Paulvasile10 explică (pentru Doub):

Eu nu vreau sa ma pun la mintea acestor specimene esuate...prefer sa stau naibi locului si sa nu ma fac mai ciudat decat sunt deja

| Doub a răspuns (pentru Paulvasile10):

Oricum, de ce nu ieşi din grupul ăla?

| Paulvasile10 explică (pentru Doub):

Paia colo mai primim pozele de la teme cand ne dau profesorii din alte carti, temele colegilor...etc

| Doub a răspuns (pentru Paulvasile10):

Atunci, spune-le să termine.

| Paulvasile10 explică (pentru Doub):

Pai asta am si facut, dar asa sunt copii zilelor noastre, fac ce vor si nu tin seama ce le zic altii

| Doub a răspuns (pentru Paulvasile10):

Mda, ştiu asta.
Vorbeşte cu diriga sau dirigintele tău.

| edit28 a răspuns:

N-ai cum sa scapi. Doar sa astepti pana se plictisesc ei sau sa ii iei la bataie.

| Predator30 a răspuns:

Salut,aceasta problema trebui discutata cu parintii, incearca sa le comunici ceea ce ai pe suflet si vor sti ei ce-l mai bine ce e de facut si nu ii baga in seama pe colegii tai, nu ii asculta si incearca sa te feresti de ei, sper sa iti rezolvi problema, numai bine!

| Paulvasile10 explică (pentru Predator30):

Incerci sa nu ii bagi in seama si tot fac misto de tine, nu stii cum sunt colegii mei :/

| Matei_Mihai_Alex_1971 a răspuns:

Cand vezi ca ei rad de tine, fai sa creada ca nu te doare, ci te amuza si pe tine; peurma ei vor cauta altul, nici asta nu te doare...si tot asa pana cand vor vedea ca nu e nimic care sa te supere si te vor lasa in pace.

| Harley007 a răspuns:

Sunt idioti. Nu atrage atentia la asta prea mult, nu le spune sa inceteze. Daca nu vor vedea o reactie de la tine se vor plictisi si te vor lasa in pace. Pana cand totusi vezi sa ai pozitii cat mai fotogenice big grin

| Paulvasile10 explică (pentru Harley007):

Eu sunt decis sa vorbesc cu diriga, indiferent ca o sa am probleme, adica e penibil sa imi tot faca poze cand stau si eu ca orice om normal in banca, nu as avea nimic cu ei daca m-ar intreba, dar ei n ici bunul simt sa intrebe nu il au

| InvictusSteele a răspuns:

Nu ai ce sa le faci. Incearca sa ii ignori pe cat de mult se poate si sa nu te cobori la mintea lor. Nu prea cred ca faza cu spusu' dirigintei va rezolva ceva. Tu doar nu te cobora la nivelul lor si invata bine. Eventual se vor plictisi.