| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu internetul pe mobil de la vodafone, am Nokia 6300 si nu functioneaza shmessengerul, ma loghez si apoi zice sa ma abonez la pachetele de date.Internetul merge perfect, dar ce as putea face sa mearga shmessenger?

1 răspuns:
| Gonzales a răspuns:

Cand spui "Internetul", te referi la Opera Mini sau la browser-ul standard al telefonului?

Daca e a doua varianta sigur e legat de access point (punct de acces).

Rezolvare: Cauta pe google "setari access point Vodafone" si configureaza-l.

De multe ori am observat atunci cand primesc setarile de internet pe mobil nu primesc si setarile de access point. La telefoanele cu Symbian am observat ca nu este nevoie de asa ceva. In fine happy lasam offtopicul.

Sper ca ti-am fost de ajutor tongue

fundita?batting eyelashes