| Scratz a întrebat:

Am si eu o problema... big grin. Sunt la liceu si cu totii facem absente, am cam 16-17 absente dar faza e ca i-am promis tatalui meu ca nu mai fac absente deloc. Marti am chiulit de la liceu si m-a vazut bunica care logic i-a spus mamei ca am lipsit. Mama a facut crize ca ma lipsit dar eu i-am spus ca nu am facut prima ora, de aceea am plecat mai tarziu de acasa si acum mama vrea sa o sune pe diriga sa vorbeasca cu ea despre absente, note. Ma gandeam ca maine sa ii zic mamei ca diriga nu poate sa vorbeasca la telefon si sa trec notele si absentele in carnetul de elev si sa semnez eu in locul dirigai. Ce credeti, o sa mearga? Aveti alte ideei?

2 răspunsuri:
| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Stii cea mai buna minciuna e adevarul. daca ai curajul raspunderii si ii vei spune cinstit ea te va ierta iar tu iti vei dovedi ca esti matura si responsabila si vei capata incredere in tine insati...parerea mea

| NeneaToaster a răspuns:

"Spune-ne tu, spune daca ai facut ceva rau, nu o sa ne suparam"Asa au zis si parintii mei de multe ori.