| raluca386 a întrebat:

Am si eu o problema... dupa o cearta stupida cu prietenele m-au exclus si doar una dintre ele a ramas cu mine dar a ramas si cu ele. Aceasta prietena este si ea in incurcatura daca iese cu mine se supara celelalte. Ea incearca sa ne impace dar nu prea poate, ce am putea face sa ne impacam? astept raspunsul vostru!happy

Răspuns Câştigător
| lick a răspuns:

Pai cred ca are trebui ca pritenele tale si tu sa purtati o discutie in care sa va spuneti ce aveti una cu cealata si sa le intrebi de ce te-au exclus. Daca spui ca a fost o cearta stupida incerca sa le explici si lor ca nu are rost sa stricati o prietenie de durata(presupun)pentru un moment in care nu ati fost sigure pe voi sau nu v-a convenit ceva.Incercati sa fiti mai intelegatoare una cu cealalta si datii voie celeilate prietene sa socializeze cu cealata tabara si nu va suparati pe ea ca vrea sa fie prietena cu toatewinking

1 răspuns:
| ramy_5584 a răspuns:

Sa va "adunati" toate si sa discutati problema care a aparut.sunt sigura ca exista o cale de impacare... spuneti fiecare ce va supara una la cealalta si poate asa incercati sa evitati acele lucruri care le supara pe celelalte... dar trebuie sa discutati deschis si sa vb cu calm...

succes! sa ne spui daca s-a rezolvat