| didi33 a întrebat:

happy

Nici nu stiu cum sa incep laughing...

Saptamana asta am gasit un baiat pe facebook si mi se pare extrem de dragut si diferit de baietii din ziua de azi (nu isi pune poze in fiecare zi pentru like-uri, nu posteaza tot felul de statusuri filozofice - cum fac toti altii, neintelegandu-le cu adevarat -,face voluntariat, etc. ).
Chiar daca nu e cel mai frumos baiat si nu e cel mai popular,dupa cum am mai spus,mi se pare extrem de dragut si chiar as vrea sa ma imprietenesc cu el happy, dar sunt EXTREM de timida (mai ales cu baietii...).Nu as vrea sa intru prima in vorba cu el,nu vreau sa par disperata, dar chiar nu stiu ce sa fac sad.
Suntem in aceeasi scoala, el fiind cu un an mai mare decat mine, si ma gandeam sa ma folosesc de asta, sa il intreb cu cine face (de exemplu )matematica ..Si am vazut ca joaca si volei...Ma gandeam sa intru in vorba cu el, sa ii spun ca si mie-mi place voleiul, dar v-am mai zis..nu vreau sa intru prima in vorba cu el deoarece nu vreau sa par disperata laughing.

Voi ce ma sfatuiti? happy

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pune un prieten comun sa-l intrebe ce parere are de tine

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Este o mare diferenta intre,, curioasa despre el si disperata,,
Il poti aborda pe facebook, sub pretextul unor pasiuni comune. De exemplu : ii spui ca ai vazut ca face voluntariat, si vrei si tu sa faci asta. Ii ceri sfatul, pentru ca putini fac asa ceva.

| crazytalk a răspuns:

Mai bine intri in vorba cu el. Nu te poate observa din umbra. Gen: hei am observat ca suntem la aceeasi scoala si ii pui intrebari sau cv... poate poate iese ceva...dar trebuie sa fii cat de cat directa pentru ca altfel nu ai cum sa atragi atentia nimanui. Ori treci la actiune, ori renunti.

| Nioo a răspuns:

Daca intrii prima in vorba cu el, nu o sa pari disperatawinkingEu as spune sa ii trimiti un mesaj pe facebook, cum ai spus si tu ( de ex : daca nu te-a vazut inca la scoala poti sa-l intrebi " hei, buna ...nu cumva esti de la scoala...cat esti tu?" si asa poate merge) nu stiu daca o sa functioneze, dar eu asa am facut si m-am imprietenit cu cateva persoane din scoalawinking Inceara si tu