| diana_4296 a întrebat:

Am si eu o problema eu sunt cu o fata prietene foarte bune adica ne spunem secretele vorbim dar cand e vorba sa ma ajute cu ceva o cam da inapoi iar eu daca are nevoie o ajut mereu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca tu esti mai puternica, probabil ea nu este asa de puternica, nu trebuie neaparat sa crezi ca este lasa, sau daca asa este si ti-ai dat seama ca este vicleana si lasa (discuta cu ea intai ), fa-ti alta prietena, supune-le la probe pana o gasesti pe aceea care sa te ajute si pe tine, ca sunt.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde ce ce fel de ajutor ii ceri tu, daca e din punct de vedere financiar si ea nu isi poate permite, de unde vrei sa iti dea?

| anka a răspuns:

Depinde ce fel de ajutor ii ceri. Poate chiar nu are posibilitatea sa te ajute, te-ai gandit la asta? Era bine daca ne dadeai niste exemple.

| BuBuLyNa a răspuns:

Inseamna ca nu sunt prietene adevarate daca nu te ajuta la greu

| BuBuLyNa a răspuns:

Macar cu un sfat daca nu pot cu altc ceva

| SweethearT a răspuns:

Eu i-as zice asa: pai ok, eu te cam ajut cand imi ceri, da tu?

Daca chiar asa buna prietena ti-ar fi, ar incerca sa te ajute chiar daca stie ca nu prea va reusi.Eu cu best friend a mea ne ajutam reciproc. dar asta de intampla rar, pentru ca de obicei amandoua ne descurcam singure big grin si nu prea cerem ajutoru nicicuitongue