| OFataSimpla a întrebat:

Sunt fata. Am 15 ani. Iar unii baieti zic ca sunt frumoasa, iar altii zic ca sunt urata.

Niki eu nu stiu ce sa mai cred!

Ploblema este ca nr persoanelor de sex opus care spun ca sunt "urata" este mai mare decat nr pers care spun ca sunt "frumoasa". (cred)

Ce sa inteleg eu de aici?! Ca sunt urata, desigur! sad

De fapt, eu sunt mai sufletista si desi ma prefac a fi indiferenta, eu chiar pun tot la suflet!

Iar dupa cum ma uit diminetza in oglinda relizez mereu cat pot sa fiu de urata!

Deci intrebarea mea este: ce pot sa fac daca sunt fata si nimic din aspectul fizic nu ma avantajeaza?

Va rog mult ajutati-ma! Nu pot sa merg toata viata cu capul in pamant.

Răspuns Câştigător
| bogdang a răspuns:

Nu asculta toti cocalarii si ratatii care spun ca esti urata... pana la urma, ce, ei sunt asa frumosi incat sa te trateze asa?
Ideea e ca nici unei persoane foarte urate nu-i poti spune asta direct in fata, e injositor. Vor doar sa te supere. Cat timp sunt persoane care te plac si iti fac complimente sincere, pe aceia sa ii iei in seama!

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Persoana iubita e cea mai frumoasa! cred ca acei care spuneau ca esti urata glumeau(asa fac baietii mai ales cand simt ca esti mai sufletista), nu-ti fa griji...

| valentinalina a răspuns:

Mai nu mai pune si uh tot la suflet daca candva iti zice ca esti urata le **** o palma dai dracu de prosti

| valentinalina a răspuns:

Mai nu mai pune si uh tot la suflet daca candva iti zice ca esti urata le ****i o palma dai dracu de prosti

| SpuFF a răspuns:

Doamne! Fat-o tu te urasti pe tine insuti! Inloc sa te bucuri ca ai prieteni...Adica poate aceia care spun ca esti frumoasa inseamna ca sunt prietenii tai! Nu lua toate vorbele la suflet! Parerea ta conteaza, si daca zici ca nu iti place cum arati du-te la un shooping vorbeste cu mama ta sa mergi sa iti faci o schimbare de look si etc. NU coneaza exteriorul ci interioul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine pui o poza cu tine si dupa mai vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti gasesti si tu un baiat urat ca tine si va casatoriti laughing, glumeam, bagati p*** in toti care zic ca esti urata, nu le da importantawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum arati, dar pot spune cu siguranta ca nu esti urata. Cei care ti-au spus asta sunt prea frustrati si vorbesc aiurea. Nu-i asculta si nu pune la suflet asa ceva. Toti suntem frumosi, fiecare in felul lui. Baga asta la cap si nu te consuma din lucruri nesemnificative. Tine capul sus pentru ca esti frumoasa. In primul rand, pentru ca ceilalti sa te vada asa trebuie sa te accepti tu asa cum esti. Simte-te frumoasa si te vor simti si ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu trebuie. tu esti o fata asa cum a vrut dumnezeu sa fi.adica frumoasa

| bubu_1227 a răspuns:

Pai draguto nu te lua dupa baieti. in plus daca uh zici ca esti urata nu este adevarat fiecare persoana are ceva special fata de alta numai pune totu la suflet si numai merge cu capu`l in pamant na-re rost! parerea mea. este sa nu asculti de nimeni sa ai incredere in tine! si pune o poza cu tine ca eu iti zic sincer cum arati sau lasa`mi id de mess si mai vorbim pup pa-pa Fundita?!:X

| OFataSimpla explică:

Multumesc, mi-ati mai ridicat un pic moralul happy

Si apreciez aceasta.

| Aleee971105 a răspuns:

Stai linistita nu iti mai face probleme, cui nu'i place sa nu priveasca.
Nu baga in seama toti mistocarii, care zic aceste lucruri doar sa se dea smecheri ca isi abt joc de o fata.
Fii tu insuti, si o sa fie bine:*