| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problemuta cu profa de geografielaughing.
Acum cateva saptamani, am plecat de la ora precedenta, a dansei, si urmatoarele 2h impreuna cu o colega. uitand gentile la scoala [ cea mai mare stupizenie posibila ]. Cand ne-am intors dupa terminarea orelor de curs, sa ne luam gentile am hotarat sa sustinem ca am fost la spital la bunica mea ca se opera ( adevarul este ca facuse o operatie in urma cu 2 zile ). In urmatoarele 5 ore, nu am fost datorita vremii. ieri, cand colega mea nu era la scoala, profesoara a tinut sa-mi spuna ca stie unde-am fost. ( la un prieten de-al meu acasa, am baut o ciocolata clada, dar asta nu e ceea ce conteaza), profesoara crezand ca ne-am dus sa facem alte chestiilaughing. si bineinteles ca parintii nu au aflat de mica noastra vizita, iar acum sustine ca va vorbi cu parintii nostri luni la 16.30 ( ai mei nu-s acasa ) si ibineinteles, nota la purtare scazuta considerabil.Atata timp cat DOAR dansa solicita scaderea notei la purtare, se poate realiza? Caci d-na directoare ma are-n gratii, sunt olimpica la mai multe obiecte deci nu ar primii si aprobarea celorlalte dne. profesoare.

2 răspunsuri:
| reademik a răspuns:

Ei da, vrea sa va sperie, nu o sa cheme nici parintii si nici nota la purtare nu va fi scazuta, stai relax. este o porcarie ce face, poarta-te si tu mai frumos cu ea si o sa ii treaca

| DAC a răspuns:

Nu, este stupid ceea ce sustine.Stai linistita nu ti se poate scadea media la purtare pentru ca ai chiulit de mai multe ori, ai chiulit pe responsabilitatea ta, ai primit absenta pentru asta, nu au ce sa iti faca.
Cred ca pot sa te duca de nas, nu au ce sa iti faca! Sunt altii care fac fel si fel de tampenii in scoli si abia reusesc sa le scada un amarat de punct.Asta e o prostie, nu crede nimic!