| Bhoii a întrebat:

Salut, am spart un bec la scoala, iar tata a venit la scoala sa înlocuiască becul, doamna directoare i-a zis tatălui meu ca îmi va scadea nota la purtare... Este adevarat? Ce se întâmplă după scăderea notei la purtare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au o placere profesorii sa ameninte cu mizeria aia de nota la purtare ceva de nu e adevarat. Notele la purtare se scad dupa un consiliu profesoral in care sunt de accord pofesorii si cand e vorba de o intramplare serioasa, sau intamplare repetate. Un accident, daca asta a fost legat de un bec care a fost si rezolvat nu o sa duca la scaderea niciunei note. Ignora raspunsul Violetei, ea asta face pe site, raspunde aiurea.

| Adelina4679 a răspuns (pentru suntserios):

Deacord cu tine

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ti se va scadea nota la purtare din moment ce s-a inlocuit becul. A vrut doar sa te sperie ca sa nu mai faci asta data viitoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte adevarat si corect!
Se va scade nota la purtare cel putin 1 punct pentru acest incident fiindca ai spart ceva la scoala.
Fiecare obraznicie pe care o faci la scoala, are repercursiuni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După scăderea notei la purtare nu se întâmplă nimic.

| Adelina4679 a răspuns:

Nu îti va scadea nota, a zis asa sa te sperie sa nu mai faci prostioare. In caz ca se intampla să-ți scada nota nu te afecteaza cu nimic e doar o nota si atat.