| july00 a întrebat:

Heii TPU,.am un iubit si as vrea foarte mult sa ii spun mamei despre el,.dar mama mea nu ma lasa sa am prieten ca sunt prea mica si tot felul de chestii,eu chiar tin la el si nu stiu cum sa o fac,sa o conving sa ma lase sa am un iubit, ea este tot timpul crizata si tot timpul nervoasa se enerveaza din orice, este sagetator (si parintii mei sunt divortati de 9 ani,eu nu vorbesc aproape nimic cu ea,mai ales chestii de genul asta,si stau si cu bunicii,si sa zicem ca ea m-ar lasa dar daca le-ar spune bunicilor sigur nu as avea nici o sansa,.si prietenul meu a spus ca el vrea sa o cunoasca si sa vorbeasca cu ea,,parca vad cum ar reactiona si ar tipa si nici nu vreau sa imi imaginez,si ma gandesc ca e mai bine sa stau pe la toate colturile cu el daca nu ma lasa sa am prieten, si sa o mint si sa nu stie pe unde merg si cu cine, nu ar fi mai bine asa sa il cunoasca sa stea de vorba cu el si sa stie ca la ora 5 pana la 7 sa zic ma duc la el,nu in alte locuri,si sa o tot mint,Voi ce parere aveti? Va rog mult dati-mi orice sfaturi vreti, dar ajutati-ma, sunt asa derutata si nu stiu ce sa fac! Dau si funda aia naiibii.

Răspuns Câştigător
| andreeaoana99 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ii zici mamei tale pentru ca daca ii explici cum trebuie o sa te inteleaga doar e mama ta trebuie sa te inteleaga, pentru ca daca continui sa o minti si sa te ascunzi pe la toate colturile intr'o buna zi tot o sa te descopere : ori mesaje, ori te paraste cineva sau mai stiu eu ce si atunci va fi mai mare tambalaul decat daca i'ai spune tu de la inceput chiar si cu riscul sa nu te lase. Macar ia'ti o piatra de la inima si spune-i, vorbeste'i ca unei prietene bune, nu te sfii ca sigur te va intelege ca mama happy :*

| july00 explică (pentru andreeaoana99):

Si daca spune sa il las in pace, pe baiatul respectiv.ce sa fac?

| mariamary96 a răspuns (pentru july00):

Daca intr-adevar ti la el si mama ta nu este de acord nu renunta vedetiva pe ascuns fa relatia asta secreta pana la urma nu va avea in cotro si va accepta am trecut si eu prin asa ceva :*Succes:*

| andreeaoana99 a răspuns (pentru july00):

Spune'i cat de mult tii la el si ca nu e usor sa il uiti asa de repede. Si intreab'o cum s'ar simti ea in locul tau, poate merge... merita sa incerci thinking

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu câți ani ai?
Pa, pa.

| ZoZoHeart a răspuns:

Nu îi povesti mamei tale despre el ca despre un iubit. Spune-i că e prietenul tău cel mai bun și chestii din astea. Dacă ea va începe să îl placă, chiar ea îți va spune ''Uite, un băiat ca el ar trebui să fie iubitul tău!''. Atunci poți să spui ca da, ar fi drășuț, că a început să îți placă de el etc., dar nu îi spune că erați DEJA împreună, se va înfuria rău straight face
La mine asta merge, când îi spun mamei că am mers în parc cu un prieten bun, și nu are suspiciuni. big grin Mama zice că de la liceu în sus e bine să ai prieten, dar mie mi se pare că exagerează puțin. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cati ani ai? daca ai peste 15 sau 16 ani mama ta ar ytrebuii sa inteleaga deoarece ea nu te poate controla....Trebuie sa incepi sa iei decizii propri!

| OnlyTheScript a răspuns:

Nu ii spune despre el! Mai ales daca e in zodia sagetator! Si mama e tot sagetator si imi pare rau ca i-am zis de prieten pentru ca acum nu ma mai lasa deloc cu el, nu ma lasa nici sa vorbesc cu el aproape..deci nu face asta!

| Sayori a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu fi asa pesimista. Eu am 14 ani, iubitul meu 15 si nu stiu cum sa-i spun. Vrea sa o mai las un an, dar totusi. tongue

| AnYyCrZ a răspuns:

Spune-i! Chiar daca nu va fi de acord, spune-i ca e de treaba si ca tii la foarte mult.O sa te inteleaga.In plus daca-i spui vei vedea si un progres in relatia de mama-fica.Bafta!

| xDariuss a răspuns:

Şi părerea mea e că ar trebui să-i spui.
În fond şi la urma urmei e mama ta. În caz că nu te va înţelege te vei putea vedea cu prietenul tau ca şi acum, pe ascuns.
Ciao!