| Anuseabusea a întrebat:

Am situatie nici nu stiu cum sa-i zic.
Îmi place de un baiat, iar acesta cu 2 zile în urma a aflat întâmplător iar când m-a întrebat dacă e adevăr i-am spus ca da.
După stă totul părea sa decurgă bine ne îmbrățișam, ne țineam de mana, îmi scria (el nu mi-a spus dacă lui îi place de mine.)
Ieri la repetiție eu dansam cu partenerul meu, dar el se cam uita ciudat la mine, din câte am înțeles de la o colega el dorea sa danseze cu mine dar partenerul meu a refuzat sa ne schimbam cu condiția ca dansează doar cu mine. Când am fost intrebata cu cine doresc sa dansez eu am spus ca mi-i indiferent.
Astăzi situația a luat-o razna.
El ma ignora, ma evita, mereu era în preajma la o colega pe care o îmbrățișa și doar cu ea vorbea.
Nu sunt geloasă, dar nu ma simt bine când vad asta.

Ce sa însemne toată situația data?
Ce sa fac și cum sa procedez?
Va rog ajutați-mă sunt într-o mare incurcatura

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca esti geloasa dar nu ai idee, fiindca exact ce ai descris aici ca nu te simti bine, este fiindc aesti geloasa.
Ma rog, se pare ca baiatul nu este unul serios, odata ce a devenit indiferent atat de usor si apoi s-a mutat cu atata usurinta la alta fata.
Cauata si tu sa-l ignori, ori sa vorbesti si cu alti baieti, sa vezi cum vine cu coada intre picioare sa-si ceara iertare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă că înveți să trăiești.

| Musca88 a răspuns (pentru sadrian46):

Copacul batran si intelept

| Ariana131 a răspuns:

Cel mai probabil orgoliul lui a fost lovit atunci când ai spus ca îți e indiferent cu cine dansezilaughing) dacă tot îți plăcea de el, puteai sa spui ca îți dorești să dansezi cu el, asta l a deranjatlaughing poți doar sa ți ceri scuze pentru ce ai zis, dar dacă nu simți sa o faci, lasa lucrurile așa, dacă nu este o relație serioasa nu vad rostul sa dai explicații