| tzutzi a întrebat:

Am stat cu un baiat de 15 ori in 3 ani de zile...Am ajuns sa-l iubesc foarte mult dar n-am reusit decat sa suferim...Am incercat sa-l uit dar nu merge.De fiecare data cand ma intreaba daca vreau sa stau cu el nu pot sa zic decat"da" si el a renuntat la multe pentru mine si mi-a spus ca ma iubeste, dar in ultimul timp tot el imi dadea papucii cu diferite motive...Am ajuns sa nu mai pot sa stau cu nimeni...Nu stiu ce sa fac...Sa renunt la el, dar repet ca mi-e foarte greu! Sau sa incerc sa continui cu el? Va rog raspunde-ti-mi ca sunt foarte disperata!

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Renunţă. Nu are rost. Nu merită. Îţi iroseşti timpul degeaba. Poţi să-i spui că vrei o relaţie serioasă cu el nu să vă tot despărţiţi şi împăcaţi şi dacă el vrea altceva e liber să plece. Cred că profită de tine... de faptul că îl iubeşti... Altfel i-ar păsa de sentimentele şi nu te-ar părăsi - ştiind că te răneşte astfel. Mai bine caută pe altcineva care să te respecte, iubească, ajute şi ce mai vrei tu. Nu te mulţumi cu puţin!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cum adica ai stat cu el de 15 ori in 3 ani? Adica ai ramas cateva zile la el acasa, sau cum? Daca va iubiti intr-adevar trebuie sa va intelegeti cumva si sa va schimbati un pic amandoi. Ce motive are sa iti dea papucii? Din ce as ghici eu sunteti un cuplu foarte tanar si cu temperament, dar si cu probleme de comunicare. Si daca n-o fi sa fie...crede-ma ca nu se termina totul asa, dupa o vreme iti trece.

| Casiana a răspuns:

Nu te merita!

| Mihaic93 a răspuns:

La fel ca si kittyalexandra...renunta! viata merge inainte.acum ce o sa faci? o sa stai suparata toata viata doar pentru ca un individ face ce vrea "din tine"? gaseste-ti pe altcineva si o sa vezi.

| twidi a răspuns:

Nu mai are rost sa stai cu el.Ai sa iti gasesti al baiat care sa te iubeasca cu adevarat.Mai mult el se joaca cu tine si cu ce simti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din povestioara ta, înțeleg așa: îți controlează viața fără să te lase să respiri, te domină și îi faci jocul după bunul plac!
Bun. Acum te întreb pe tine, ce vrei de fapt de la viață?
Să fii o piesă pe tabla de șah care nu știe ce are de făcut ori te impui, îți controlezi psihicul (sentimentele) și mergi pe drumul tău în viață?!
Gândește problema la rece, numai așa vei putea să te bucuri de libertatea care "ți-a furat-o" prietenul de numai 15 ori!
Pa, pa.

| Danay a răspuns:

Nu are rost sa mai stai cu nasul in batista
trebuie sa analizezi
situatzia sa iti dai seama ce vrei uh cu adev si daca-l iubesty
sau nu pentru ca nu-i normal sa stai cu un baiat atata timp
si el sa fie indecis
lasa sentimentele si gaseste un altul...