| miruna3034 a întrebat:

Am tenul incepe sa mi se umple de cosuri... ce fac ceva masi faciale? ajutati-ma'maa! funda mareeeeee!

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Spala`te des pe fata cu apa si sapun.tzine pe cat poti tenul curat(la scoala shterge`te cu shervetzele umede pe fata). Atunci sebummul nu ma gaseste asa usor bacterii si coshurile nu se formeaza atat de des.Nu le stoarce, indiferent cat de tentant ar fi. Daca sunt chiar mari(din acelea cu grasime alba)sparge`le cu un ac.Intreaba la ceva farmacie sau magazin de cosmetice de ceva solutie de scos grasimea din piele.Mult noroc happy

| Bessame a răspuns:

I-ati praf de argila si aplica de 3 ori pe saptaman! pe ten nu e scump si e foarte bun! iti las linkul aici sa vezi cum arata e de la Gerovital http://www.sophydesign.ro/......metice.jpg

Si eu mai folosesc Gelul de curatare de la garnier e foarte bun!

| LoRy_7949 a răspuns:

Buna, trebuie sa le lasi in pace [ adica sa nu le storci ] si sa te dai cu crema de galbenele e f buna.
Bafta! Fuundita smug