| youngforever16 a întrebat:

Am terminat acum a 9'a si de la toamna vreau sa ma transfer. Cum se procedeaza? Cum se face transferul? Unde trebuie sa merg? Este complicat? Unde vreau eu sa ma transef e loc liber. Va rog ajutati-ma! Vreau sa ma transfer pentru ca abia am tras anul asta. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Trebuie sa mergi la secretariatul liceului unde vrei sa te transferi si sa depui o cerere de transfer adresata directorului liceului. In functie de fiecare liceu la secretariat ti se va spune de ce acte mai e nevoie pentru intocmirea dosarului de transfer. Daca unde vrei sa te transferi e un alt profil decat ce ai facut pana acum e posibil sa ti se ceara sa dai unele teste pentru echivalare.