| Pocaitul69 a întrebat:

Am trecut clasa a 10 - a, sunt la profil de mate - fizica intensiv engleza si as vrea sa ma mut la stiinte sociale, sa dau la drept, deoarece nu prea ma descurc asa bine la materiile reale si imi este teama ca nu voi lua bacul, parintii mei vor sa raman la profilul de mate - fizica intensiv engleza insa eu nu vreau... Imi este frica ca nu voi rezista, nu voi lua bacul.

Ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa inveti mai mult si sa faci meditatii

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E un profil bun, cu multe optiuni dupa absolvire.Eu te-as sfatui sa ramai aici, sa vezi cum merge, apoi exista posibilitatea sa te transferi, la sfarsitul clasei a 10-a.Trebuie sa ai mai multa incredere in capacitatile tale.

| fearlessss a răspuns:

Invata putin mai mult, icnearca sa intelegi cat de cat.Nu fa prostia sa te muti, stiinte sociale e un profil foarte prost, desi e pe romana si eu ador romana, nu mers acolo nici sa ma platesti.Preferi sa fi printre ultimii dintr-o clasa de destepti, sau prima intr-o clasa de prosti? Profilu in care esti e foarte bun! Nu te duce la stiinte sociale, ca vei regreta.

| MiculFaraon a răspuns:

Mate-info este cel mai bun profil dar oricum daca tu vrei sa urmezi dreptul ar fi indicat sa te transferi la sociale deoarece este si bacul mai usor si te ajuta si la facultate. Si la mate-info daca nu urmezi vreo facultate specifica profilului pe degeaba. Succes.