| Pocaitul69 a întrebat:

Am trecut clasa a 10 - a, sunt la profil de mate - fizica intensiv engleza si as vrea sa ma mut la stiinte sociale, sa dau la drept, deoarece nu prea ma descurc asa bine la materiile reale si imi este teama ca nu voi lua bacul, parintii mei vor sa raman la profilul de mate - fizica intensiv engleza insa eu nu vreau... Imi este frica ca nu voi rezista, nu voi lua bacul.

Ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La drept poti da si de la industrial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci ce simti tu, gandeste-te bine ca daca te transferi probabil nu te vei transfera la loc. Vezi daca preferi mai mult materiile de la uman decat cele de la real si daca te transferi nu te transfera doar pentru bac ci pentru ca asa simti, ca simti ca acel profil e mai bun pentru tine. Si inca ceva, stiu ca e bine sa asculti de parinti si d'astea dar eu zic sa faci ca tine ca m-ai tarziu sa nu regreti, daca e sa gresesti macar sti ca ai gresit pe mana ta.

| Xenia16 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iei in calcul ca de la mate-fizica poti sa dai la orice, si daca pana acum te-ai chinuit si acum sa abandonezi. Eu sunt de parere ca trebuie sa ii asculti pe ai tai, poti sa reusesti daca vrei nimic nu e imposibil