| florin9999 a întrebat:

Am un bunic cu care locuiesc.De cand a plecat bunica mea in italia el se cearta cu mama mea de fiecare data cand se imbata.Pana acum nu am facut nimic in privinta asta.Am doar 14 ani dar cand il vad ca se cearta cu mama imi vine sa il omor! Ce as putea sa fac pentru ca cu vorba buna nu se poate.

Răspuns Câştigător
| justme97 a răspuns:

Daca se intampla numai cand bea ar fi bine sa incerci sa l impiedici sa mai bea
ascunzi bautura daca te intreaba spui ca habar n ai
bunica ta stie ca cei doi se cearta?
daca nu stie spune i poate reuseste ea sa vorbeasca cu el poate ea va reusi sa faca ceva
ai mai putea sa i spui mamai tale sa incerce sa nu i mai dea apa la moara
daca a baut sa l lase in pace
pana ii trec fluturii
sper sa reusesti sa faci ceva
succes :X

1 răspuns:
| LION_9381 a răspuns:

Eu daca as vedea orice om ca tipa la mama mea sau ca o atinge macar cu un fir de par l-as bate pana l-as lasa jos.Parerea mea! Tin foarte mult la mama si nu as accepta sa i se intample nimic pe lume.Sunt in stare sa fac ORICE pentru ea!