| alexab a întrebat:

Am un card de memorie care e write-protected si nu pot din cauza asta sa mai copiez nimic pe el. Cum indepartez protectia aceea?

17 răspunsuri:
| BiscuiteBoss a răspuns:

Pai, mai intai scoti cadul din aparat, iar apoi pe una din parti trebuie sa aiba un buton [la mine a fost gri ]. mai alungit, pe care trebuie sa il glisezi in cealalta directie pentru deblocare :*.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Daca ie un SD card au un butonas mic pe el, miscal in cealalalta directiehappy

| alexab explică (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

Nu are niciun buton. E o bucata mititica de plastic.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru alexab):

Atunci formateazal

| alexab explică (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

Cum? Daca dau click dreapta si dupa aia format imi spune iar ca e write-protected.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru alexab):

Spune ce fel de card ii

| alexab explică (pentru alexab):

Il pot baga in telefon.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru alexab):

Ok ar fi fost super daca imi spunea-i asta mai devremelaughing
Daca tu conectezi cardul impreuna cu telefonul s-ar putea ca o aplicatie sa fie pornita de pe telefon si de asta sa nu iti dea voie sa faci nimic. Scoate cardul si ia-ti un card reader, si conecteazal asa, formateazal si dupa cred ca o sa il poti folosihappy

| alexab explică (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

Am card reader. L-am bagat in laptop si nu ma lasa sa-l formatez. Imi zice ca e write-protected si ca nu poate fi formatat. Am auzit ca daca nu-l formatezi din cand in cand nu-l mai poti folosi si eu n-am mai facut-o de vreo 2-3 ani.

| floresdemayo a răspuns (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

De ce gandesti asa? De ce zici asta?

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru alexab):

No, asta-i viata...cum vin..asa se si duclaughing
Numai binewinking

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru floresdemayo):

?! nu inteleg ce am zis rau?

| floresdemayo a răspuns (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

Ma refer la nickname-ul tau, nu la altceva. E trist! "the boy without a future". Eu nu cred asta! Vad ca esti inteligent, nu stiu de ce n-ai avea sanse mari in viata! Tu o sa urci, sus-sus cu pasiunea ta la informatica! Schimba te rog...cuvantul ala with/out, redu-l la jumatate. Stii tu ce vreau sa zic!

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru floresdemayo):

Aaa imi pare rau pentru el, dar il am de vreo 4 ani si l-am tot folosti. In orice caz, tocmai l-am schimbat laughing
Inainte sa pui intrebarea cu vreo 10 minute
the boy with a new bright wonderful future, sper ca iti placewinking
Si in legatura cu informatica, e doar cat sa ma descurc, ma ocup cu altceva.

| floresdemayo a răspuns (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

Imi place noul "nume". O-ho, asa mai merge...Tocmai l-ai schimbat? Gand la gand...Nu conteaza cu ce te ocupi. Succes in viata si scuze de deranj!

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns (pentru floresdemayo):

Nici un deranj si iti multumesc pentru intrebare, la fel si tine
Numai binebig grin