| anonim_4396 a întrebat:

Am un cod de reincarcare a unei cartele cosmote de 5 euro. Eu nu am cartela cosmote, dar doresc sa-i fac cuiva un mic cadou si sa foloseasca codul meu de reincarcare.
Nu vreau ca acea persoana sa stie, daca se poate. Eu nu am nici un tel cu cartela cosmote. Se poate cumva totusi?
Daca se poate doar luand legatura cu el, banuiesc ca trebuie sa ii comunic codul, iar apoi el sa urmeze procedurile obisnuite pentru reincarcare, doar ca in locul unui cod atribuit lui de catre vanzator, sa utilizeze codul meu. As dori dori sa isi dea cu parerea doar care sunt in cunostinta de cauza, si daca s-ar putea cu multe detalii, sa pot intelege eu si sa pot explica si eu mai departebig grin. Multumesc!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Te duci la un magazin (eventual cel de la care ai cumpărat cartela - sau o reprezentanţă Cosmote) şi le spui că vrei cu acel cod să încarci numărul de telefon 076xxxxxxx (numărul persoanei pe care vrei s-o bucuri) şi îl încarcă ei.
Eventual spui că ţi-e distrus telefonul sau ceva şi vrei să încarci numărul ăla. Nu au cum să te refuze că doar tu ai plătit pentru cartelă deci tu ai tot dreptul să încarci ce număr vrei.

Succes.

40 răspunsuri:
| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Suni la rel cu clientii si le spui tongue

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am cartela cosmote daca imi poti simi dai codul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se poate, daca doresi sa-mi dai codul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da te rog frumos ajuta-ma sa imi carc cartela ca imi trebuie sa o sun pe mama va rog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trimite pe nr asta 2 euro

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreu eu codul te rog nu mi am mai incarcat de cateva luni si imi exp

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dami mie aia 5 euro te rog frumos ca am nevoie urgent andreyutzza82 team pupat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
trebuie sa-mi transeferi mie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu crezi ca ar trebui sa imi dai mie cei 5 euro?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vinzi codul
til iau eu
cu cit il dai
?
uite idul meu:ionut_tepes97@yahoo.com

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dai anunt pe net si ii zici ca ma cartela de vazare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da vreau si eu te rog frumos codul te rog eu

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

7541431709535012 asta e codul.pentru, o gajika.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dati-mi si mie 2 euro, va rog frumos. daca vreti contactati-ma la id asta:camy_cool87

Alte răspunsuri
| costinelaadela a răspuns:

Il vreau eu trimitemil prin sms la 0786019621

| Andrada21 a răspuns:

Suni gratuit la *100# si alegi de acolo o optiune(citesti optiunile, apoi raspunzi cu un SMS gratuit).In acest caz, suni la *100# si raspunzi cu cifra 2 (Reincarcare si extindere). Apoi iti trimite alt meniu instant si raspunzi tot cu cifra 2 (Reincarca contul altuia). Apoi introduci nr. de telefon al celui caruia vrei sa ii incarci contul. Apoi introduci codul de reincarcare si gata(cred,nu ma mai lasa mai departe, nu am un cod anume si nu stiu).In orice caz, suni gratuit la *100# si de acolo urmezi pasii! Cu placere si sper sa iti fie de folos! Nr. meu de cosmote(in caz de mai ai nevoie de ceva) : 0764281842!

| Andrada21 a răspuns:

Scz,dar astazi am primit 3 sau 4 apeluri de la un nr. de tel 0754280139.Nu stii cine ar putea fii? Ma gandeam ca "tu" sau cineva cine a intrat pe aceasta pag. a vazut nr. de tel si m-a sunat. Eu nu eram acasa si mi-am uitat telefonul si mama mi-a spus ca a fost cineva ce spunea de o poblema sau de ceva de genu'.

Alte răspunsuri