| Sallatiny a întrebat:

Am un coleg insuportabil, in fiecare ora cand sta in fata mea impinge banca pe mine, comenteaza, ma loveste si face tot felul de gesturi neplacute. Ati putea sa imi dati cateva sfaturi sa il fac sa inteleaga ca deja m-am saturat de ipocriziile lui si as vrea sa ma lase in pace. Niste replici cu ce as putea sa ii inchid gura. Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura.
Nu te compari cu nimeni... toti sunt mai buni.
Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi.
Un om cu Iq-ul tau ar trebuie sa aiba si o voce mica.
Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca.
Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?
Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid.
Cand vorbesti cu mine sa taci din gura!
Daca te fac prost ar fi o insulta adresata oamenilor prosti.
Mai iubesti natura, chiar dupa ce ti-a facut?
Hai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde.
Stiu ca nu esti prostul nimanui... dar cineva o sa te adopte odata si odata
Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata...

Ieri, te-am admirat toata ziua, la zoo.
Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?
Trebuie sa recunosc ca ai adus religia in viata mea... Pana nu te-am cunoscut nu credeam in Iad!
Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten... Dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit
De ce intodeauna oamenii prostii au o gura mare?
Sper sa iti placalaughing
love struck

6 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna si eu patesc la fel insa el este baiatul pe care il plac. Nu ma loveste ma mai injura cateodata(doar atunci cand este in preajma preietenilor). Cred ca ma place si tocmai de asta face tot ce ii sta in putinta sa iasa in evidenta. O colega de-a mea i-a spus d-nei diriginte faptul ca un baiat isi bate joc de ea iar diriga a luat masuri(, mustrare scrisa sau scaderea mediei la purtare). Eu una am incerecat sa il ignor pe acest baiat insa nu a renuntat pana acum ceva timp cand l-am amenintat ca il spun dirigintei.Procedeaza di tu la fel ameninta-l si daca nu se invata minte treci la fapte.succes

| emillie a răspuns:

Cine se tachineaza sa iubestelaughing. Nu iti trebuie replici, pentru ca vazand ca ripostezi va face asta si mai mult.Prefa-te doar ca nu-ti pasa.

| anutsaa a răspuns:

Nu iti trebuiesc neaparat niste replici. Spune-i clar in fata ca te deranjeaza si ca daca mai continua asa o sa apelezi la domnii profesori/doamna diriginta/doamna directoare. Ameninta-l cu fel de fel de lucruri si sa speram ca gesturile lui vor inceta. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| regina a răspuns:

Nu iti trebuie replici.
Ce ar fi bine sa faci este sa anunti diriginta despre el sau parintii.Desi poate baiatul este mai tampit si asa te tachineaza.Nu ne-ai spus daca asa face si la restul colectivului sau doar tie?
Exista mari sanse sa te placa si asa a gasit el motiv sa se bage in seama cu tinebig grin

| daiannna_9951 a răspuns:

Off buna scumpa mea:*Poi te-as putea ajuta eu cu cateva replici! Daca face acele chestii inseamna ca nu invata foarte bine nu? Sau ma rog daca invata foarte bine solutia aceasta nu e foarte buna daca nu invata foarte bine spune-i aceste lucruri[Tu chiar nu te-ai maturizat esti un copil nebun nu realizezi ca vii la scoala pentru a invata si pentru a fi atent si nu pentru a ma deranja pe mine si pentru a ma innebuni pe mine? Daca inca nu te-ai maturizat nu ai ce sa cauti in aceasta clasa]Sau poate te place si nustie cum sa se bage in seama[Cand te loveste spune-i chiar atat de mult ma iubesti incat tot ma lovesti pentru a te baga eu in seama]Cand comenteaza spune-i ca nu e treaba lui si sa-si tina gura ca deja te plictiseste si vorbeste in gol.Cand face gesturi neplacute scarboase spune-i nu se vede cat de scarbos e e ca si un copil de gradinita nu stie sa se comporte sau cand pur si simplu face gesturi neplacute spune-i ca nu trebuie sa se dea in spectacol pentru a-l baga cineva in seama. Draga mea dar in orice caz sa nu il mai lasi sa dea in tine daca da in tine mergi la profesoara si il spui si orice ar spune colegii ca esti paracioasa nu esti pentru ca pe tine te doare. S eu am un coleg la fel dar l-am pus la punct nu-ti fie friza foloseste replicile care ti le-am dat dar atunci cand spui vezi ca iti dau o palma...nu doar spui a doua oara cand a comentat ii dai o palma.Stiu cum e sa mergi la scoala in chin in fiecare zi si sa te saturi de un coleg anume.Arata-i ca nu e el buricul pamantului! Sper ca ti-am fot de ajutor, ai grija de tine:*:*:*! Si poate o sa-mi scrii un mesaj cand scapi de gura lui! Funditablushing?

| LorDLeoN a răspuns:

Mergi si spunel la diriga mai bine ori dai o palma sa vezi cuw inceteazalaughingmutate in alta banca cu replicile nu rezolvi nimicstraight facestraight face