| OohAnamaria a întrebat:

Help TPU! Am un coleg care mai mereu rade de mine,ma enerveaza la culme si ma lasa fara replica.E popular,convingator si mai mult de atat,are vorbele la el.Din pacate,trebuie sa-l mai suport un an, pentru mine asta insemnand infern.Cum as putea sa-i inchid gura? As avea nevoie de cateva sfaturi sau replici.

12 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Indiferenta cred ca e cea mai buna replica.

| Kenya a răspuns:

Pur si simplu il ignori si nu-i da satisfactia sa vada ca te enerveaza.

| Amegadaisuki a răspuns:

Cea mai bun replica este:
-Stiu ca sufer din lipsa de atentie dar sa ti ca eu nu o sa iti ofer si peurma pleci
- sau poti pur si simplu sa stai cala sa te uiti in ochi lui si sa ii zci sincer mai impresionat, mai prost de atat poti sa fi?

| SuckTheGod a răspuns:

Il ignori, el face asta pentru ca observa ca te afecteaza.

| PinkPanther001 a răspuns:

Vorbe in punga te ascult mai tarziu
simti ca-mi pasa?
vezi sa tragi apa dupa ce termini de vorbit
de fiecare data cand deschizi gura incepe un prost sa vb... oare esti prost din nastere sau ai luat cursuri...

| angelcore a răspuns:

El iti spune ceva rautacios. Tu raspunzi:
-Si? Acum te simti mai bine?
Daca el spune ca da tu ii spui:
-Ma bucur pentru tine.
Preferabil cu zambetul pe fata. Trebuie sa fi foarte calma si sa nu te enervezi asta ii va da satisfactie. Apoi pleci in treaba ta.

| AFR81 a răspuns (pentru angelcore):

Sa fim seriosi. Cu siguranta nu o sa mearga treaba asta. Din pacate, ca sa castigi o asemenea "disputa", ar trebui sa fii mai tare in gura, mai vulgar ca el. Astia-s copiii din ziua de azi.

| angelcore a răspuns (pentru AFR81):

Ma crezi sau nu mie mi-a mers. Pur si simplu l-am lasat masca.

| OohAnamaria explică (pentru AFR81):

Eu nu injur si nu vorbesc urat(doar cand sunt foarte nervoasa mai scap cate ceva).Dar o sa incerc sa fiu mai tare in gura(fara cuvinte urate, sper!)

| RoBByi96 a răspuns:

Dupa cum au spus si colegii, trebuie sa il tratezi cu indiferenta. Probabil ca pe langa, este si nesimtit. Nu trebuie sa il bagi prea tare in seama.

| SushiSash a răspuns:

Nu-i da motive sa se ia de tine. Poti sa spui si mama repliciolr daca tu, de exemplu, ti-ai desenta niste sprancene ca naiba.(de exemplu, nimic personal.)

| Roxana66 a răspuns:

Spune-i ce te deranjează și o să te lase în pace, iar dacă nu te lasă în pace, ignoră-l laughing