| Elial a întrebat:

Hey TPUbig grin M-am saturat..eu ies in fiecare zii afara si multi imi zic ca sunt inalta, intelege, da sunt inalta, dar deka exagereaza, imi zci o data de doua de tri, dar tot pe asta o tin. Ba spun ca : Mie nu imi plac fetele inalte si nu intelege care e treaba lor? Ce as [putea sa fac sa le inchid gura si sa ma lase odata in pace ca eu nu ii intreb de sanatate pe eisadCum sa ii fac sa ma lase in pace, deci m-am saturaaat! angry

15 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Dar ce înălțime ai? Eu am 1, 78, și supraviețuiesc. laughing Oricum nu trebuie să îi bagi în seamă, sunt niște idioți!

| Elial explică (pentru aliceinchains):

Eu am 1.74(,5 cam asa)hee hee

| aliceinchains a răspuns (pentru Elial):

Nu e chiar așa mult, dar având în vedere că ai 14 ani, o să ai cel puțin în jur de 1, 80, că vreo 2 ani tot o să mai crești. Eu am 17 ani și ceva, o să rămân la înălțimea asta, dar anyway, o să te obișnuiești cu asta în timp, n-o să ți se mai pară așa rău. Baftă!

| Elial explică (pentru aliceinchains):

Nu mai cresc, pentru ca si mama ce ianltime a avut la 14 ani (1.75) are si acum si si sora mea ce inaltime a avut la 14 ani(1, 75) are si acumbig grin

| xButterflyxX a răspuns:

Stii am fost si eu in aceeasi situatie ca si tine pentru ca mama mea a facut sport de performanta, basket mai exact si s-a inaltat destul de mult, iar tatal meu era pur si simplu inalt, de la mama natura.
Si mie tot asa mi se spunea ''doi metri fara cap'', insulte d'astea de prost gust, ieftine, si-i ignoram, iar cand ma intrebau de ce, le explicam.
Am observat ca acum cu trecerea timpului, s-au obisnuit si inceteaza.
Tu daca ai prieteni care iti spun asta, explica-le ca nu iti place sa te jigneasca asa, iar daca nu inceteaza, lasa-i, stai cu altcineva.

| Elial explică:

Inteleg * deja* zic* trei* inteleg* Scuze de greseli dar sunt foarte nervoasa si suparatasad

| Elial explică:

Faza ii ca cu oricine as sta, isi bate joc, ii las pe astia si vin alti destepti sadPentru ac eu nu sunt foarte "batrana"..Adica am 14 ani si nu pot sta cu cei de 18-19 ani, ar fi WOW..Decxi tot cu din astea mai mici ca mine trebuie sa stau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elial):

Nu trebuie neaparat sa fie mai in varsta. Trebuie doar sa te accepte asa cum esti si sa nu exagereze cu glumele de santier.
De glumite tot nu scapi, fie ca sunt ele mai rare.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Buna!

Asta se intampla cand esti ceva mai inalt si restul nu stiu ce inseamna propria oala.

Eu aud apropae zilnic acelasi set de propoziti:
1.Wow esti inalt!
2.Cati ani ai?
3. Faci basket?

E putin enervant, dar m-am obisnuit, parcea ciudata e ca sunt multi ceic are zic ca e bine sa fi inalt si ca ar vrea si ei.

Totul tine de buna crestere.
Oricum, cand o sa ai 20 de ani o sa saliveze baieti dupa tine. Pana la urma cui nu-i plac fetele cu picioare lungi si frumoase?

Multi zic din invidie si multi recunosc.

Tu nu le da atentie, sunt multi oameni inalti si ai o serie de avantaje.

Tu esti tu, pentru ca esti tu si din cauza esti speciala.(cred ca am zis destul de frumos)

Bafta!

| Wøodenpints a răspuns:

Ia securea şi taie-ti 20 de centimetri de picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si chiar e greu sa raspunzi in doi peri :-s? " Siii..ahaaa...mdeaa chiar ma intereseaza ce zici... (-| ".
Dar la urma urmei, ce conteaza ce vorbeste x si y din moment ce nu inseamna nimic pentru tine? Nu e nici maicata, nici taicatu si nici cea mai buna prietena. Ce conteaza?
Stiu ca este enervant sa auzi aceiasi placa dar poate cu putina ironie ii mai potolesti sau cu dezinteres. Multora le place sa se joace cu nervii cuiva.

| denna_6865 a răspuns:

Spune-le asa celor care te enerveaza''mai bine inalta ca mine, decat pitic ca tine''..persoanele care fac chestii de genul sunt rasiste.gaseste-le si tu un defect si spune-le-o in continuu ca sa vad si ei cum te simti tu.inainte ar trebui sa se uite in oglinda.nu sa gaseasca defecte altora cand ei/ele sunt plini/pline de asa ceva.

| MojooJoj0 a răspuns:

Cine iti spune? Prietenii? Daca da, lasa-i ca iti vor raul si vor sa te vada suferind.E sper-misto sa fii inalta.O sa ai de castigat mai incolo. Ignora-i! Arata-le ca iti place de tine!

| CaRmEn62 a răspuns:

Buna, stiu si eu, ignorai pe toti, socoate ca inaltimea ta e un dar nu un defect, iar poate mult o spun fiindca le e ciuda, gandeste-te si la asta, pur si simplu uita de tot, iar apoi trezeste cu o noua viziune asupra vetii talewinking

| blueandwhite a răspuns:

Ignorai