| Ronaldo_Alex_1993 a întrebat:

Sunt un baiat de 14 ani, dimineata cel mai des lunea ma trezesc cu o stare foarte proasta, nu vreau sa vad pe nimeni, mai ales cand ma gandesc ca trebuie sa ma duc la scoala... Ideea nu este ca nu imi place scoala, nu mai ca am o multitudine de colegi care nu ii mai suport.
De exemplu stateam pe scaun intors, si vine unul si ma loveste cu banca intentionat, o impinge in mine. Ma loveste si nu ii spun nimic ma las usor cu spatele pe banca ( la cum eram intors, sa nu se inteleaga ca m-am pus cu spatele pe banca... ca si cum ai fi rezemat de ea ) si se pune cu fundul pe banca si ma loveste chiar foarte tare... Ma ridic imi vinea sa ii spun doua vorbe, dar l-am impins si am plecat (fiind foarte tare in gura si cu asta nu este de gluma, daca te certi cu el trebuie sa o duci pana la capat si cand ridica tonul ( fara sa-l provoc ) iti sparge urechile spui ca tipa ).
Puteam sa il lovesc si eu, dar am preferat sa il las in pace, stiind ca este un afemeiat si chiar si de la o palma plange.
Oricum, de ce am starea aceasta?

Răspuns Câştigător
| CBogdannnnn a răspuns:

Starea o ai pentru ca esti inconjurat de oameni scarbosi(in cazul de fata smardoiul care se ia de tine).
Am si eu un prieten care mi-a pus intrebarea asta si i-am sugerat sa ignore toate persoanele... oribile si sa stea cat mai mult posibil cu oamenii buni.
Daca iti gasesti oameni suficient de buni cu care sa stai o sa poti trece cu vederea persoanele rele.
Succes! Sper ca te-am ajutat cat de putin happy

2 răspunsuri:
| vladinx a răspuns:

Eu zic ca esti fricos si ar trebui sa te invete cineva sa dai replici si sa te bati

| Ronaldo_Alex_1993 explică (pentru vladinx):

Stiu sa dau replici si sa ma bat laughing) Nu mai ca asta este seful clasei si vazut mult mai bine ca mine. Oricum nu am nevoie sa ma invete cineva sa fac asta.Mai mult ma intreb de ce ma trezesc cu acea stare... Puteam sa il bat dar nu vreau sa am probleme... Un prieten de al meu i-a dat o palma si imediat a venit cu mama sa si a inceput sa planga happy big grin laughing)