| AnnaElena a întrebat:

Am un exercitiu aiurit pe care nu il inteleg. Suna asa: "Descopera enuntul cifrat. Cifrele corespund pozitionarii literelor in alfabet." si siru de numere e: 26.17.11.17.8.21.1.5.24.18.21.19.7.21.11.5.26.15.18.22.1 .7.27.1.6.1.25. Si am incercat. Imi iese o aiureala. Va rog frumos, daca stiti si va iese ceva "normal" ajutati-macrying Dau funda! Scuze de categorie. E urgent.

4 răspunsuri:
| Dedesmille a răspuns:

Hey, mie mi-a iesit ceva de genu' : " Un ifract orperi cu losa v-a dat."laughing Ce limba mai e si asta?laughing Tie ce ti-a iesit?smug:* Daca e add dedee.smille, si poate reusim sa facem impreuna!:* Funditaa?smug:*:*

| Alina_Cadar_1985 a răspuns:

Raspunsul e...Un infractor periculos a evadat...

| tinaflori a răspuns:

Draga ana. tu trebuie sa faci un enunt. nu po t sati expilc. numai fata in fata pot