| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop toshiba 230 cx are windows 95 nu stiu cum sa intru in bios cu el? nu cieste porturile usb desi are unu pls cine stie

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In 99% din cazuri, cand restartezi/aprinzi calculatorul, apare undeva pe ecran ( de obicei jos de tot ) un mesaj de genul "Press XX to enter setup", unde XX este tasta respectiva care iti arata meniul si cum intri in BIOS.
Ca sa intri in Biosa incearca:
F10, F1, F2, F8, Ctrl + Esc, Esc, Alt + Esc, Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Enter... o parte din ele.
Cum faci? da-i un restart la pc si cand apare prima imagine pe desktop apesi una din taste (le incerci pe rand)pana intri in bios.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce oare nu citeste portul usb? o fi de la bios