| NevermindXEXEXD a întrebat:

Am un majorat saptamana viitoare si nu stiu ce as putea sa port. Ma gandeam sa mo cumpar niste blugi de un albastru asemanator cu cel pe care il are cerneala, asa mai inchis, si cu o camasa alba sau albastu mai deschis si un papion insa habar nu am. As mai putea purta pantaloni negri cu camasa alba si un papion cu ceva pe el, nu tot negru, cu ceva alb pe el un model cv. Insa habar nu am.
Blugii aceia sunt doar o nuanta de albastru, nu ca astia de zi cu zi care sunt albastri dar mai au si o nuanta de albastru deschis in spre alb pe ei.

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu cred ca e cazul de papion sau cravata. Pustanii poarta camasile desfacute la gat.

| Caro34 a răspuns:

Eu zic ca o camasa alba, un costum si o cravata ar fi cele mai frumoase si nu ar mai trebui sa cumperi nimic, sa dai bani. Daca tot costumul il ai, atunci e OK! Trebuie sa te simti comod, iar un baiat cu costum arata mereu cool, apoi te vei obisnui pentru viitor, cand vei merge la: facultate, serviciu, cursuri etc. Blugii sunt mai mult pentru timpul liber: plimbari, cumparaturi, jocuri, scoala insa costumul e ceva aparte; te face prezentabil si cool! Asta e parerea mea, nu stiu ce zic ceilalti! Numai bine!

| NevermindXEXEXD explică (pentru Caro34):

Sunt cam slab. Nu cred ca mi ar veni vreun costum. As iesi mai ieftin daca as lua o camasa si niste pantaloni deparat decat impreuna. M am uitat sa vad ce e pe aicu pr la mine pentru ca este orasul mic si nu as avea prea multe de ales, si am gasit niste pantaloni albastri in spre negru insa nu de blug, si am mai vazut o camasa visinie si unele albe, acum sa vad daca sunt si pe marimea mea. M as duce doar cu pantaloni si camasa fara sacou ca nu l suport