| Glooring a întrebat:

Am un ochi mai sus decat calalalt, o falca e mai mare ca alta, fata mea zici ca e inclinata spre stanga, nu am fata simetrica deloc, practic sunt urat.

Sunt frustrat, mereu sunt trist gandindu-ma ca am un ochi mai sus si nu voi putea niciodata sa ma uit in ochii unui om fara sa imi fie RUSINE de ceea ce sunt.

Evit sa vorbesc cu fetele tocmai din cauza asta.
Nu stiu ce sa fac, uneori incerc sa uit de chestia asta pana cand il aud pe un coleg ca imi zice: "Ba, vezi ca iti fuge ochiul la deal".

Unele persoane mi-au spus ca nimeni nu are fata perfect simetrica, nimeni nu are ochii perfect orizontali. Dar, de fapt nu este asa, pe toata lumea pe care am vazut-o eu are ochii frumosi si drepti.

Cum pot sa scap de aceasta napasta?
(in afara de suicid, nu m-am gandit inca sa fac asta).

Răspuns Câştigător
| Dobrinx a răspuns:

Ca sa fiu cat mai sincer, mai nimanui nu le place de ei, cum arata ei, nici mie nu imi place cum arat, si eu eram trist inainte si mereu deprimat din cauza asta, dar am inceput sa ma plac. Da, poate ca e greu sa suporti glumele proaste ale altora, dar gandeste-te ca nu conteaza exteriorul mai mult decat interiorul. De faza pe care ai spus-o cu ochii, sa stii ca este adevarata, nimeni nu ii are simetrici si perfecti, daca stai sa te uiti foarte atent in poze facute drept, o sa observi acest lucru, unul mai mare si altul mai mic, munu putin mai "rotund" altul mai "alugit" si tot felul de chestii de acest gen, chestia este ca nimeni nu e perfect dupa standarde, dar fiecare este perfect in felul sau. Treci peste batjocora altora, cand o sa ajungi ceva in viata si o sa te uiti cu superioritate la altii crede-ma ca aceia le vor parea rau ca te-au tratat rau.

Cat despre fraza din paranteza, iti spun ceva compus de Nimeni Altu':
Oricum mori, ce rost mai are sa te sinucizi? ( poftim https://www.youtube.com/watch?v=Lhme5_CFsQw, ia si asculta si melodia)

Sper ca te-am ajutat, iti doresc o viata cat mai frumoasa!

2 răspunsuri:
| VenomMMA a răspuns:

Esti cumva Victor Ciorbea?laughing Cred ca faci caterinca...

| IuliaaaIulia a răspuns:

Suicid happy